“Різдвяні передзвони” у Кропивницькому лунали “Сріблястими голосами”

Вівторок, 18 січня 2022 11:16

У Кропивницькому, в  обласній філармонії  триває фестиваль Вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони». Справжнє свято хорової музики створив для кропивничан та гостей міста  муніципальний молодіжний  жіночий  хор «Сріблясті голоси», який дав концерт у понеділок, 17 січня.

Програма виступу популярного колективу була дуже насиченою  і задовольняла найвибагливіші смаки справжніх поціновувачів хорового співу.

Цього вечора у залі філармонії звучали духовні концерти українських класиків Дмитра Бортнянського та Михайла Вербицького, а також наших сучасних композиторок Богдани Фільц та Ірини Алексійчук. Значимим доповненням хорової програми стали українські народні пісні в обробці Миколи Леонтовича та Сергія Желєзняка.

А друга половина концерту була присвячена вже новорічно-різдвяним мотивам. «Сріблясті голоси» заспівали знані обрядові пісні, які звучать в домівках українців уже багато років. Серед них були ніжна «Пречиста Діва» Володимира Якимця, веселі «Буковинські вечорниці» Анатолія Кос-Анатольського, зворушлива колискова «Спи Ісусе, спи», в обробці Ольги Токар, чудова обробка Ганни Гаврилець «Гой хиталася княжа корона», а також неймовірна «Нова радість стала» з репертуару “Піккардійської терції”, але вже у жіночому виконанні.

Музичною крапкою хорового свята стала «Квітка-душа», що  підкреслила всю ніжність і трепет прекрасних жіночих голосів.

Усі новини