Ремонт доріг, ліфтів, дахів та компенсація тарифів: Кропивницька міська рада затвердила програму розвитку житлово-комунального господарства

Четвер, 9 лютого 2023 17:33

Депутати Кропивницької міської ради внесли зміни до Комплексної програми розвитку житлово-комунального господарства та безпеки дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2021-2025 роки на одинадцятому засіданні дев’ятої сесії сьогодні, 09 лютого.

Зокрема, Комплексною програмою передбачено фінансування комунальних підприємств, котрі надають комунальні послуги, для забезпечення їх функціонування, кошти на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду, організацію благоустрою, утримання та розвиток дорожньої інфраструктури.

- В умовах війни чинне законодавство обмежує фінансування багатьох програм розвитку житлово-комунального господарства, та й бюджетні кошти у цій ситуації спрямовуються на першочергові заходи безпеки. Утім, програмою розвитку житлово-комунального господарства передбачено фінансування основних потреб, щоб забезпечити життєдіяльність територіальної громади, - зазначив начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради Вікторі Кухаренко.

Так на капітальний ремонт доріг, вулиць і провулків у Кропивницькому передбачено 10 мільйонів гривень, ще два мільйони виділять на ремонт тротуарів. Передусім, йдеться про коригування проєктно-кошторисної документації та  ремонтні роботи на вулицях Василя Нікітіна, Сергія Сєнчева, Богдана Хмельницького та Вокзальній. Програма відновлення тротуарів розпочнеться з їх ремонту по вулиці Шевченка від Великої Перспективної до Тарковського.   Важливою частиною програми є реконструкція світлофорних об’єктів із забезпеченням їх автономними джерелами живлення. На це передбачено 1,224 мільйона гривень.

Ще 2,5 мільйона гривень закладено  на капітальний ремонт покрівель житлових будинків, але в умовах воєнного стану такі роботи можна бути виконувати тільки на аварійних дахах. А от капітальний ремонт ліфтів у багатоповерхівках – це безпека громадян, на їх виконання заплановано 12,84 мільйона гривень.

- Левова частка бюджету профільної програми буде використана на економічну підтримку стабільної роботи критичної інфраструктури міста, - наголосив Віктор Кухаренко. – Фінансова допомога КП «Теплоенергетик» складе 81,6 мільйона гривень, ще 51,5 мільйона гривень буде використано на погашення заборгованості за енергоносії за договорами реструктуризації. Очікуємо також субвенцію з державного бюджету на покриття різниці в тарифах теплогенеруючого підприємства на суму 263,1 мільйона гривень.

На облаштування останнього місця спочинку загиблих кропивницьких Героїв у програмі закладено кошти у сумі 18,6 мільйона гривень. Передбачається реконструкція двох Алей почесних воїнських поховань на Рівнянському та Далекосхідному кладовищах.

Загалом, за словами Віктора Кухаренка, Комплексною програмою на розвиток житлово-комунального господарства та безпеку дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2023 рік передбачено майже 354 мільйони гривень.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21