Релігійним громадам Кропивницького рекомендовано утриматися від організації велелюдного святкування Великодня
Підготовка до відзначення православними християнами Великодніх свят стала головною темою порядку денного засідання міської комісії сприяння дотриманню законодавства про свободу совісті та релігійні організації під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки у середу, 21 квітня.
- Цьогоріч святкування, як і минулого року, відбуваються в умовах загострення коронавірусної інфекції. Епідемічна ситуація у місті залишається складною. Є великі ризики переходу області до “червоної” зони. Тому священнослужителям рекомендовано утриматися від організації заходів за участю великої кількості людей, - наголосив Олег Колюка.
Вчорашнє засідання комісії відбулося без участі священнослужителів, оскільки ще 02 квітня під час зустрічі Олега Колюки з керівниками релігійних організацій Кропивницького, представниками комунальних підприємств, правоохоронцями детально обговорили усі питання підготовки до відзначення Великодніх свят та необхідності дотримання протиепідемічних умов та обмежень.
Під час зустрічі секретар міської ради надав необхідні доручення щодо проведення благоустрою прилеглих до храмів територій, відновлення зовнішнього освітлення біля культових споруд, забезпечення охорони громадського порядку у святкові дні.
- Через зменшення кількості віруючих, які відвідують храми, громадський транспорт працюватиме у звичайному режимі. Наступного тижня будуть підготовлені листи релігійним організаціям з рекомендаціями дотримуватися протиепідемічних вимог під час святкування Великодня, - підкреслив секретар міської ради.
Крім того, члени комісії розглянули релігійну ситуацію у Кропивницькому за 2020 рік та зміни у дільності релігійних громад, викликані необхідністю дотримуватися умов карантину.
За інформацією головного спеціаліста відділу комунікацій з громадськістю Світлани Стешенко, на території Кропивницької об'єднаної територіальної громади зареєстровано 89 релігійних громад, 4 релігійні організації, 3 місії та 1 чоловічий монастир. З них, православних релігійних громад — 37, католицьких — 1, протестантських – 41, іудейського віросповідання – 5, мусульманських – 3, Свідомості Крішни – 1, громад, що не мають центрів – 1.
Для задоволення духовних потреб віруючих релігійні громади використовують 24 культові споруди, п’ять із них є пам’ятками архітектури.
- Релігійне життя у Кропивницькому вирізняється в цілому мирним співіснуванням різних конфесій. На території міста не зафіксовано фактів порушення вимог чинного законодавства на релігійному ґрунті, проявів міжконфесійного протистояння або втручання представників різних релігійних конфесій у справи інших, - зазначила Світлана Стешенко.