Реконструкція інженерних мереж – важливий елемент облаштування сучасної системи теплопостачання у Кропивницькому

Середа, 31 березня 2021 15:15

Міська влада Кропивницького впевнено рухається шляхом  підготовки до створення сучасної схеми теплопостачання обласного центру.

Одним з перших кроків у цьому напрямку є реконструкція інженерних мереж із заміною обладнання  на  енергоефективніше.

Зокрема, необхідність будівництва нової трансформаторної підстанції на території Новомиколаївки стала предметом детального обговорення сьогодні, 31 березня, під час робочої наради заступників міського голови Олександра Мосіна та Олександра Вергуна з представниками  ВАТ “Кіровоградобленерго”.

-  Ми плануємо зупинити роботу підстанції на Новомиколаївці, бо вона вже давно застаріла та неефективна. Наявні потужності морально і технологічно не відповідають викликам часу, адже були збудовані майже 70 років тому, - наголосив Олександр Вергун.

Через трансформаторну підстанцію, що перебуває на балансі КП “Теплоенергетик”, транзитом надходить електроживлення для всієї  Новомиколаївки. У планах — перенесення електроліній зі старої підстанції, побудова нової та підключення до неї об’єктів мікрорайону. Міська влада планує отримати рекомендації від ПрАТ “Кіровоградобленерго” для врахування в роботі під час розроблення схеми теплозабезпечення міста.

- Нам необхідно звернутися до керівництва обленерго з перспективними планами реконструкції підстанції та перенесення електромереж, а також просити включити даний об’єкт до їхньої програм розвитку. Надалі потрібно  розробити спільний алгоритм дій та прорахувати фінансування реконструкції, - зазначив Олександр Мосін.

За словами начальника Кіровоградського міського РЕМ “Кіровоградобленерго” Сергія Руденка, за останні роки значно зросло навантаження на електромережі міста внаслідок збільшення споживання електроенергії населенням.

- Люди почали масовіше користуватися електроопаленням. Це може призвести до розбалансування системи, аж до аварійного відключення всього мікрорайону Новомиколаївка. Щоб цього не сталося, необхідна реконструкція мереж із заміною обладнання, - підкреслив Сергій Руденко. - Технічної проблеми перепідключення немає, проте об'єм робіт у даному випадку є достатньо затратним. Тут не обійтися без залучення державних інвестицій.

Усі новини