Реформа на користь гімназії і переселенців

Середа, 27 квітня 2022 12:14

У Кропивницькому мають намір об’єднати Завадівську і Кущівську гімназію в один навчальний заклад, а у вивільненому приміщенні Завадівської гімназії розмістити на тимчасове проживання вимушених переселнців. Про це повідомила очільниця управління освіти Лариса Костенко під час брифінгу у вівторок, 26 квітня.

- Таким вимушеним кроком ми зможемо вирішити одразу кілька проблем — зберегти  фінансування навчального закладу, яке в умовах воєнного стану суттєво обмежене, забезпечити якісний освітній процес для учнів і навантаження для педагогів та розселити вимушених переселенців, які через бойові дії у їхніх містах знайшли прихисток у Кропивницькому. – відзначила начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко. -  Хочу звернути увагу - жодних рішень про закриття Завадівської гімназії не приймалося. І вирішувати проблему ми будемо через діалог, спільно з колективом. У цій школі уже кілька років поспіль немає повної завантаженості, тут навчаються від 14 до 18 учнів у класі, у той час, коли обрахунок освітянської субвенції ведеться із розрахунку наповнення 28 школярів, а перспектив відкрити перший клас наступного року взагалі немає, у вересні тут очікується лише 4-5 першокласників. Враховуючи режим воєнного стану, у якому сьогодні перебуває вся країна, ми рахуємо кожну копійку.

За словами Лариси Костенко, питання відсутності коштів на фінансування Завадівської гімназії сьогодні стоїть надзвичайно гостро. Одним із варіантів вирішення забезпечення роботою педагогів і освітнього процесу для учнів  є об’єднання двох навчальних закладів, щоб уже з 01 вересня розпочати навчальний рік без фінансових проблем. Але це рішення прийматиметься спільно з педагогічним колективом закладу і він має сказати своє слово.

Усі новини