Проєкт міського бюджету Кропивницького на 2022 рік направлений на практичну реалізацію стратегічних пріоритетів міста

Понеділок, 27 вересня 2021 11:42

У Кропивницькій міській раді відбулося засідання робочої групи з підготовки проєкту бюджету територіальної громади на 2022 рік. У нараді під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки взяли участь заступники міського голови Олександр Мосін, Олександр Вергун, Михайло Бєжан, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Світлана Балакірєва, начальник фінансового управління Любов Бочкова, голова Громадської ради Леонід Лузан, представники виконавчих органів міської ради.

 - Проєкт місцевого бюджету на 2022 рік має грунтуватися на показниках, визначених у прогнозі місцевого бюджету, схваленому у поточному році, - відзначив під час наради Олег Колюка. - Він повинен стати логічним продовженням прийнятого Прогнозу на 2022-2024 роки і наближенням до практичної реалізації заявлених стратегічних пріоритетів міста.

За інформацією Любові Бочкової, показники дохідної частини проєкту бюджету Кропивницької міської територіальної громади на 2022 рік розраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України та за ставками, встановленими рішеннями міської ради про встановлення місцевих податків і зборів.

В цілому доходи бюджету громади на 2022 рік  обраховано в сумі   2, 584 мільярда  гривень, у тому числі:

податкові та неподаткові надходження – 2 090,4 млн грн,

освітня субвенція – 493,3 млн грн.

У структурі планових надходжень до бюджету основними джерелами доходів бюджету громади залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на нерухоме майно та акцизний податок.

Показники дохідної частини по податкових та неподаткових надходженнях до проекту бюджету на 2022 рік порівняно з прогнозом бюджету на 2022-2024 роки, схваленим виконавчим комітетом міської ради  31 серпня 2021 року (1963,1 млн грн), пропонується  збільшити на 127,3 млн грн.,

- В процесі формування видаткової частини бюджету враховані прогнозні розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на 2022-2024 роки відповідно до Бюджетної декларації, прийнятої Верховною Радою України 15 липня  2021 рок, - звернула увагу Любов Бочкова.

В першу чергу при формуванні видаткової частини прогнозу бюджету враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами та некомерційними підприємствами охорони здоров’я.

Враховані також обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально – культурної сфери, надання соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримки в належному стані об’єктів житлово – комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури міста, впровадження заходів з енергозбереження (енергоефективності), виконання в межах фінансових можливостей міських цільових (комплексних) програм.

- В освітній сфері в 2022 році плануються деякі зміни, а саме вперше проектом Державного бюджету передбачається субвенція на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти всієї (1,5 млрд грн), а також субвенція на забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти (1,5 млрд грн), - відзначила Любов Бочкова. – Продовжується також  реалізація програми «Нова українська школа», де обсяг фінансування в проекті Державного бюджету зберігається на рівні 2021 року, передбачається субвенція «Спроможна школа для кращих результатів», що на 30% більше, ніж у 2021 році, субвенція на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами із обсягом фінансування на рівні 2021 року.

Обсяг освітньої субвенції для бюджету Кропивницької територіальної громади передбачений в сумі 493,3 млн грн, що на 10,2 % або +45,7 млн грн більше обсягу 2021 року (447,6 млн грн).

Любов Бочкова також акцентувала увагу учасників на ради на результатах аналізу Формульного розрахунку освітньої субвенції на 2022 рік, яким  виявлено, що:

не враховано коефіцієнт індивідуального навчання, тобто оплата праці педагогів, що здійснюють педагогічний патронтаж для дітей, які за медичними показами навчаються вдома, як того вимагають нормативно-правові акти Міносвіти, не забезпечені Формулою;

коефіцієнти для іншого педагогічного персоналу застосовуються менші, ніж заявлено в розрахунках, а саме не вистачатиме коштів для оплати праці вихователів груп продовженого дня;

не враховані видатки на оплату праці тимчасово відсутніх вчителів (тих, що мають проходити обов’язкове щорічне підвищення кваліфікації).

Проаналізувавши Формулу розподілу, можна зробити висновок, що освітня субвенція має забезпечувати фактичну потребу у видатках на оплату праці педагогічних працівників кожного закладу загальної середньої освіти залежно від навчальних планів та мережі класів.

У сфері соціального захисту на 2022 рік продовжуються виплати наступних субвенцій:

- на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС, які отримали інвалідність ІІІ групи- 3,3 млрд грн, що в 13 разів більше 2021 року;

- на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО/ООС та учасників АТО/ООС, які отримали інвалідність І або ІІ групи -1,7 млрд грн , що в 6 разів більше поточного року;

- на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування - 810 млн грн, або на рівні поточного року ;

- на забезпечення житлом сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та учасників бойових дій на території інших держав, які отримали інвалідність І або ІІ групи - 500 млн грн, або в 10 разів більше поточного року;

- на створення служб підтримки жертв домашнього насильства - 236 млн грн. (Кір.обл. -9,1 млн грн).

Також передбачаються видатки на забезпечення тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, за рахунок яких буде придбано 306 житлових об’єктів на суму 125 млн гривень.

Крім того, передбачаються видатки ДФРР в сумі 11,2 млрд грн по Україні та субвенція на дороги по Кіровоградській області 747,5 млн грн, що на 8,3 % більше поточного року.

Реверсна  дотація бюджету Кропивницької міської територіальної громади на 2022 рік планується в сумі 97,6 млн грн що на 9,5 % більше показника  2021 року.

Усі новини