Правова безпека для бізнесу: підприємці Кропивницького розбиралися в особливостях податкової системи
Сьогодні підприємці в Україні мають бути максимально гнучкими до швидкісних змін законодавчих норм. Під час військового стану формат малого бізнесу розширюється, завдяки програмам які націлені на підтримку підприємництва.
Започаткування власної справи, наймання працівників, пошук постачальника – все це потребує допомоги юриста.
Аби менше хвилюватися за свою правову безпеку, зберігайте декілька правил для бізнесу від юристки безпечного простору «Затишно Space» - Валерії Долгоєр, які вона надала у Кропивницькому Центрі підтримки підприємництва.
Обирайте правильну систему оподаткування
Загальна система оподаткування вигідна тим підприємцям, які мають багато витрат на виробництво. Спрощення система вигідна для малих підприємців, але має певні обмеження.
І група – безпосередньо працюють з кінцевим споживачем. Дешева в оподаткуванні група, але обмежена у сферах діяльності – не можна наймати працівників. Може заробляти не більш ніж 1 185 700 гривень (167 мінімальних заробітних плат). Підходить для перукарів, масажистів, косметологів, фотографів, кондитерів.
ІІ група – самостійний бізнес з більш ширшими можливостями і обсягом доходів. Кількість найманих працівників не більше 10 осіб. Річний дохід не має перевищувати 5 921 400 гривень (834 мінімальні заробітні плати).
ІІІ група – найуніверсальніша, дозволяє працювати з урядовими та загальними системами. Річний дохід для платників – 8 285 700 грн (1167 мінімальних зарплат). Перевага – необмежена кількість найманих працівників. Ставка єдиного податку 5%, якщо працюємо з ПДВ 3%.
Вчасно сплачуйте податки
- Податки з заробітної плати ЄСВ потрібно сплачувати обов’язково в день коли ви сплачуєте заробітну плату або аванс.
- ПДФО і військовий збір – сплачувати обов’язково в день коли ви сплачуєте заробітну плату або аванс (є інформація, що сплатити можна протягом 3-х банківських днів від дня виплати, проте ЦПП не рекомендує цього робити).
Упорядкуйте внутрішню документацію підприємства
Обов’язкові кадрові документи:
Письмовий трудовий договір;
Правила внутрішнього трудового розпорядку;
Штатний розпис;
Особові картки;
Особові справи працівників;
Відомості про нарахування та виплату заробітної плати найманим працівникам;
Журнал реєстрації наказів та відповідно самі накази;
Табелі використання робочого часу працівників;
Належно затверджений графік відпусток найманих працівників;
Посадові інструкції для найманих працівників та ін.
Якщо вся документація наявна та заповнена належним чином – вдасться пережити перевірки без стресів.