Порядок на контейнерних майданчиках у Кропивницькому – спільне завдання для міської влади, компанії «Екостайл» і мешканців міста
Компанія «Екостайл» у Кропивницькому продовжує реалізацію програми заміни старих контейнерів на майданчиках збору твердих побутових відходів.
Наразі 206 з 257 таких майданчиків біля багатоповерхівок міста вже з новими контейнерами.
- У 2023 році «Екостайл» придбав 554 контейнери для ТПВ об'ємом 1,1 м3, у 2024 році – 204. До кінця року планується закупити ще 400 штук. Проте, незважаючи на це, до контакт-сервісу «Екостайлу» надходить чимало звернень від містян щодо незадовільного стану самих контейнерних майданчиків. Більшість з них не мають необхідних огороджувальних конструкцій та асфальтобетонного покриття. Це спричиняє забруднення як контейнерів, так і прилеглих територій, а також ускладнює процес вивезення відходів. Окрім того, частина майданчиків, як і контейнерів (включаючи нові), нерідко страждає від рук вандалів, – повідомили в «Екостайлі». - Варто зазначити, що витрати на облаштування і благоустрій контейнерних майданчиків не закладені у вартість послуг на вивезення відходів, оскільки вони не перебувають на балансі компанії «Екостайл». Ми продовжуємо встановлювати нові контейнери, створюючи приємнішу та охайнішу атмосферу в місті. Проте, навіть при повній заміні контейнерів, проблема облаштування самих контейнерних майданчиків залишається актуальною. Тому у даному випадку лише спільні зусилля міської влади, «Екостайлу» та жителів Кропивницького дозволять зробити наше місто ще чистішим та комфортнішим.
Мешканцям багатоповерхівок, які користуються контейнерними майданчиками для збору твердих побутових відходів необхідно безумовно дотримуватися правил експлуатації контейнерів:
- після викидання відходів, закрити кришку контейнера;
- не трамбувати відходи, що знаходяться у контейнері;
- не підпалювати відходи у контейнері;
- не викидати у контейнер палаючі та легкозаймисті відходи;
- не викидати у контейнер недопустимі види відходів;
- не перевищувати технічно допустимі норми завантаження контейнерів та не засмічувати контейнерну площадку;
- забезпечувати безперешкодний під'їзд спецавтотранспорту до місць встановлення контейнерів.
- розміщення контейнерів: відстань між контейнерами на контейнерній площадці повинно бути не менше 0,7 метра.
Які відходи дозволяється викидати в контейнери:
- харчові відходи (крім рідких);
- пакувальні матеріали (скло, папір, картон, полімери і пластмаси);
- текстиль;
- дерево;
- шкіра;
- гума (крім автошин);
- вуличний зміт (пісок, вуличне сміття, папір і т. п.).
Відходи, які забороняється викидати у контейнери:
- будівельні відходи;
- великогабаритні відходи;
- залишки тварин, відходи життєдіяльності тварин;
- ядерні та радіоактивні речовини, в тому числі в рідкому стані;
- медичні та фармацевтичні відходи;
- рідкі відходи;
- оливи та масла;
- вузли та агрегати машин, великі металеві блоки, побутові машини: холодильники, газові та електричні плити, пральні машини тощо.
Довідково: стовідсоткова заміна контейнерів на нові – одна з глобальних цілей «Екостайлу» на 2024 рік. Починаючи з 2020 року компанія систематично закуповує нові контейнери для ТПВ, інвестувавши у це понад п’ять мільйонів гривень. За інформацією «Екостайлу, у місті є близько півтора десятка майданчиків, де замінювати контейнери поки не планують, оскільки там часто здійснюються акти вандалізму, зокрема, підпали контейнерів.