Понад 7,5 тисяч вимушених переселенців зареєструвалися від початку війни у Кропивницькому

Вівторок, 19 квітня 2022 15:48

Від початку російської збройної агресії в Україні у Кропивницькому взято на облік  7792  внутрішньо переміщені особи, всього - 5083 сім’ї.  Про це повідомила директорка  департаменту соціальної політики міської ради Юлія Вовк під час апаратної наради сьогодні, 19 квітня.

Департамент, який очолює Юлія Вовк, якраз і веде облік та займається видачею довідок для внутрішньо переміщених осіб. Адже для отримання державної допомоги громадянам потрібно зареєструватись і отримати статус ВПО.

- На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану 24 лютого виїхали з територій, де проводяться бойові дії, зокрема, це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та місто Київ. Місце проживання заявника має бути зареєстроване чи задеклароване в одному з цих регіонів,- пояснює посадовиця.

Також на отримання довідки мають право особи, зареєстроване або задеклароване місце проживання яких розташоване поза межами території, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

  • перебувають на обліку як платники ЄСВ на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  • сплатили або за яких сплачено роботодавцем ЄСВ за IV квартал 2021 року або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Місце сплати ЄСВ підтверджується Пенсійним фондом України.

Приймають відповідні заяви в обласному центрі управління соціального захисту населення Подільського та Фортечного районів департаменту соціальної політики. Однак на рівні держави анонсовано, що заяву можна буде подати через портал “ДІЯ” (цей функціонал іще доопрацьовується), що дозволить значно спростити і прискорити цей процес.

Одночасно із заявами про взяття на облік ВПО департаментом соціальної політики спільно з департаментом надання адміністративних послуг проводиться прийом заяв та оформлення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

- Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, яка отримала довідку ВПО, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень; для інших осіб – 2000 гривень, - зазначила далі Юлія Вовк.

Допомога виплачується на банківський рахунок заявника за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Наразі, допомогу на проживання призначено 2024 отримувачам.

Усі новини