Підприємець Кропивницького за використання нелегальної праці сплатила штраф понад 141 тисячу гривень

Четвер, 1 жовтня 2020 10:14

Після прийняття державним виконавцем постанови про арешт майна боржника у зв’язку з невиконанням в добровільному порядку рішення суду фізична особа - підприємець К. все ж таки сплатила штраф у сумі 141 тисяча 690 гривень.

Нагадаємо, що в січні поточного року за рішенням керівника відділу інспекторами праці було проведене інспекційне відвідування одного з магазинів міста, в ході якого виявлено факт використання неоформленої праці. Під час проведення заходу контролю в приміщенні крім об’єкта відвідування перебувала особа, яка у спецодязі здійснювала обслуговування покупців та реалізацію товару. У наданих письмових поясненнях особа повідомила, що проходить стажування на посаді продавця, працює за графіком та до кола її обов’язків входить обслуговування покупців. Факт стажування підтвердила і сама ФОП К.  А оскільки Кодексом законів про працю України проходження стажування особами не передбачено, окрім стажування відповідно до договору між роботодавцем, претендентом на посаду (безробітним) та державним центром зайнятості, якого не було надано, та не було також надано укладеного трудового договору між особою та ФОП К. на момент перевірки, інспекторами праці відділу складено відповідні документи щодо порушення законодавства про працю - наявні трудові відносини, які офіційно не оформлені.

Не погодившись із постановою відділу з питань праці про накладення штрафу, ФОП К. звернулась до суду про визнання постанови протиправною та її скасування. За результатами розгляду справи Кіровоградським окружним адміністративним судом у задоволенні адміністративного позову ФОП К, відмовлено, чим черговий раз визнано правомірність дій фахівців відділу з питань праці.

У зв’язку з невиконанням в добровільному порядку рішення суду, відділом було направлено постанову про накладення штрафу до органів виконавчої служби для примусового стягнення штрафу з суб’єкта господарювання, винного в порушенні законодавства про працю. Після прийняття державним виконавцем Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) постанов про розшук майна боржника та його арешт ФОП К. все ж таки сплатила штраф. Кошти в сумі 141 тисяча 690 гривень цими днями вже надійшли до місцевого бюджету.

Усі новини