Підготовка до нового опалювального сезону – пріоритетне завдання для міської влади

Понеділок, 2 серпня 2021 13:45

Створення нової стратегії теплопостачання лишається пріоритетним завданням для обласного центру. На цьому сьогодні, 02 серпня, наголосив Кропивницький міський голова Андрій Райкович. Технічну підтримку у розробці стратегії теплопостачання Кропивницького надає проєкт USAID “Енергетична безпека”. Проте цю роботу, переконаний очільник міста, треба значно пришвидшити.

- Всі наші комунікації із командою USAID необхідно суттєво пришвидшити в плані енергетики і від загальної роботи перейти до максимально точкових речей, тим більше, що вони вже провели тендер на визначення розробника схеми теплопостачання. І наша ідеологія, ідеологія інженерної служби повинна стати основою. Тому що, краще від наших теплоенергетиків нас ніхто цю схему не знає, - наголосив Андрій Райкович.

Також крок за кроком має вирішуватись питання реконструкції системи теплопостачання. Сьогодні важливо також заключити договори пролонгації заборгованості, відповідно до закону 3508.

- Нам потрібно зарезервувати надзвичайно велику суму коштів, щоб увійти в опалювальний сезон. А тому я закликаю жорстко економити кожну копійку, жодних непродуманих затрат - тотальна економія кожної бюджетної гривні,- зазначив очільник міста.

Нині, на думку Андрія Райковича, назріла гостра необхідність створити команду фахівців, які спільно напрацюють аналітичну базу стану комунальної теплоенергетики, ближчої перспективи і стратегії галузі не лише крізь призму того, що запропонує команда від USAID, а відповідно до майбутніх реалій.

-  Ви ж бачите і розумієте, що відбувається із газом. Із ціновою політикою. Нам більше ніхто нічого не відтермінує, платитимемо 60% вартості наперед, потім отримаємо необхідні ліміти для споживання. Ніхто нам не подарує жодного кубометра і жодної додаткової гривні, наголосив Андрій Райкович. - Усі комунальні проблеми територій чим далі, тим більше лягатимуть виключно на плечі місцевого самоврядування. Дай Бог, щоб реалізація прийнятого Верховною радою закону 3508 отримала практичну площину. Тоді ми зможемо зробити реструктуризацію. Інакше бюджету розвитку у нас не буде.

Також Андрій Райкович закликав містян гасити як найшвидше борги за теплопостачання.

- Розумію, що у багатьох родинах ледве виходить звести кінці із кінцями. Але ми знаємо сотні випадків по кожному ЖЕО, де абсолютно спроможні мешканці мають багатотисячні несплати, тримають квартирантів, тримають зачинені квартири і великі борги. Тому я не виключаю, що за великих боргів будуть обмеження теплопостачання. Це колективна відповідальність, - попередив міський голова. - “Теплоенергетик”, ЖЕО, посильте претензійну роботу до боржників.

Усі новини