Перший комунальний діагностичний центр із сучасним комп’ютерним томографом відкрили у Кропивницькому

Четвер, 17 вересня 2020 15:45

Сьогодні, 17 вересня, міський голова Кропивницького  Андрій Райкович разом із секретарем міської ради Андрієм Табаловим, в.о. заступника міського голови Сергієм Колодяжним та начальницею управління охорони здоров‘я міської ради Оксаною Макарук взяли участь в урочистому відкритті першого комунального діагностичного центру.

Його облаштували на території стаціонару №2 Центральної міської лікарні, що на Фортечних валах. На відновлення приміщення Центру з міського бюджету спрямували майже три мільйони гривень. Ще 14,8 мільйона гривень знадобилися для закупівлі комп’ютерного томографа. Він від японського виробника, відомої фірми «Hitachi». За словами Андрія Райковича, який виступив ініціатором створення комунального діагностичного центру - це найсучасніше, найновітніше і надзвичайно необхідне місту обладнання.

- Ми вибирали найновіший апарат, щоб лікарі мали змогу робити якісну діагностику. Власне медики, як ніхто інший, знають, що таке точний діагноз для лікування будь-якої хвороби. А тим більше зараз, під час пандемії і випадків складних запалень легенів, - відзначив Андрій Райкович. - Я висловлюю щиру вдячність всім медичним працівникам нашого міста, особливо тим, хто змінив білі халати на захисні комбінезони. Моя повага будівельникам, які професійно і в стислі терміни працювали на цьому об'єкті. Я дякую депутатському корпусу за розуміння і підтримку. Ми зобов'язані всі разом у такий нелегкий час рятувати людей, допомагати лікарям і долати виклики часу.

З відкриттям сучасного діагностичного відділення привітав медичних працівників закладу і секретар міської ради Андрій Табалов.

- Цей рік видався для нас непростим: COVID-19, економічна криза не тільки в Україні, але й у всьому світі. Ми витратили 55 мільйонів гривень на боротьбу з короновірусом. Частину цих грошей повинен був дати державний бюджет, але не дав. Тому більшість з того, що зроблено у медицині - це кошти місцевого бюджету, - зауважив Андрій Табалов. - Було досить не просто переконати депутатів виділити додаткове фінансування на цей об’єкт, але все-таки нам це вдалося, і рішення прийняте. І це правильно, бо дороги і прибудинкові території якщо не цього, то наступного року ми зробимо, а от такий заклад місту потрібен саме зараз. Дякую будівельникам за якісну роботу, низький уклін лікарям за віддану працю та витримку. І вітаю з прийдешнім Днем міста!

Головний лікар Центральної міської лікарні Олександр Артюх розповів, що перших пацієнтів у Центрі приймуть вже за два тижні. Нині спеціалісти діагностичного відділення підвищують свою кваліфікацію і опановують надсучасне медичне обладнання, в комплекс якого входить не лише томограф, а і новий апарат УЗД.

Усі новини