Осмьоркінські музейні гостини у Кропивницькому

Вівторок, 21 травня 2019 16:23

У Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна з нагоди Міжнародного дня музеїв відбулися традиційні «Музейні гостини», які цього року стали особливими, адже були присвячені одразу кільком ювілеям - 265-річчю заснування міста Кропивницького, 30-річчю Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України та 25-річчю відкриття музею для відвідувачів.

Надзвичайно цікавим і пізнавальним став майстер-клас кропивницької майстрині, члена Національних Спілок художників та майстрів народного мистецтва України Ольги Коломієць, яка в рамках мистецького проекту «Художні студії» на тему «Музейні візерунки» навчала учнів відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв та студентів відділення «архітектура та містобудування» будівельного коледжу відтворювати чарівну будівлю музею у таких декоративних техніках як витинанка та кірігамі. Тож тепер будинок архітектора Якова Паученка у вигляді ажурного паперового витвору прикрашатиме домашній інтер’єр кожного учасника студій, бо ж зроблений він власноруч та ще й з автографом художниці.

Новинкою ж цьогорічних «Музейних гостин» став проект «Фотопортрет в музейному інтер’єрі», який провів відомий у нашому місті професійний фотограф, член Національної Спілки журналістів України Олександр Шулешко. Він не лише продемонстрував показову фотосесію моделей, а й із задоволенням поділився секретами фотосправи, а саме портретної зйомки. Це дійство настільки захопило присутніх, адже мати власний фотопортрет, виконаний професійно, за всіма правилами, академічно та ще й в історичному інтер’єрі, це досить престижно. Тож, можливо, музей незабаром таки започаткує нову мистецьку послугу за назвою проекту.

Але найважливішою подією стало відкриття виставки графічних творів сучасних українських художників в рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна», яка має на меті поєднати мистецькі надбання знаних митців і творчої молоді з усіх областей України, представити широкому загалу глядачів тенденції сучасного образотворчого мистецтва.

Виставку такого високого рівня музей приймає вже вдруге. У 2005 році в нашому місті за сприяння тодішнього голови правління обласної організації Національної Спілки художників України народного художника України Михайла Надєждіна «Мальовнича Україна» експонувалася у двох мистецьких закладах – живописні твори в обласному художньому музеї та графічні - в музеї Олександра Осмьоркіна. За таким же принципом презентувалася і цьогорічна виставка, додавши ще одну локацію – галерею «Єлисаветград», адже її експозицію складають майже 300 творів.

Понад 50 графічних доробків представлені у виставкових залах художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна, серед них твори народних художників України Михайла Надєждіна (Кропивницький) та Миколи Прокопенка (Одеса), заслужених художників України Григорія Гнатюка (Кропивницький), Фелікса Полонського (Кропивницький), Андрія Надєждіна (Кропивницький), Анатолія та Галини Кравченків (Одеса), заслуженого діяча мистецтв України Михайла Сватули (Харків) та багатьох інших художників, які презентують регіональні мистецькі школи України. Київ, Львів, Харків, Полтава, Одеса, Луцьк, Івано-Франківськ, Дніпро, Біла Церква, Ніжин і звичайно Кропивницький – ось неповний перелік міст, з яких талановиті майстри графічного мистецтва стали учасниками виставки, презентувавши офорти, ліногравюри, акварелі, пастелі та роботи, виконані в авторських техніках. Численні пейзажі, натюрморти, тематичні композиції оспівують велич і красу українських ландшафтів, національних символів і традицій.

Відкривав виставку заступник міністра культури України Юрій Рибачук, який прибув до нашого міста з цілою делегацією у складі директора виставок НСХУ, залуженого діяча мистецтв України Ігоря Волощука, відповідального секретаря – заступника голови Національної Спілки художників України заслуженого художника України Костянтина Чернявського та заступника начальника управління сценічного та візуального мистецтва міністерства культури заслуженого працівника культури України Євгенії Крутоголов. Привітали всіх присутніх перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та заступник міського голови Андрій Паливода. Особливо ж теплі слова, означені захопленням архітектурою історичного центру степової перлини, прозвучали від заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Наталії Бойко, яка також завітала на вернісаж під час перебування на Кіровоградщині.

Приємною несподіванкою для співробітників музею стало вручення Подяки за підписом міністра культури України Євгена Нищука за активну участь в підготовці та організації виставки «Мальовнича Україна».

Тож, поспішайте відвідати унікальну художню виставку, адже експонуватиметься вона лише до 31 травня. Чекаємо на шанувальників сучасного українського образотворчого мистецтва!

Віта Чернова, директор

художньо-меморіального

музею О.О.Осмьоркіна

Усі новини