Оперативний штаб з ліквідації наслідків повітряної атаки продовжує роботу: у Кропивницькому триває обхід пошкоджених будинків
Сьогодні, 21 березня, оперативний штаб з ліквідації наслідків повітряного удару, до складу якого входять працівники департаменту соціального захисту, відділу звернень громадян, відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницького міської ради виїхав за адресами пошкоджених будинків і постраждалих містян.
По провулку Залізничному будинок, де проживає Людмила Іванівна, майже зруйнований, наполовину вигорів, вікна всі вибиті, погріб зруйнований, машина згоріла, двір зруйнований. Вже багато роботи зроблено, розібрано, прибрано.
- Я була вдома, коли почула вибух, вискочила на двір, тут уже все горіло. Внучка, донька і зять були в хаті, їх завалило в будинку, - поділилася Людмила Іванівна. - Донька поранена, зять має опіки 90 відсотків тіла. Вони зараз у лікарні. Вчора волонтери допомагали, дуже їм дякую дуже.
Під час побудинкового обходу фахівці виконавчих органів міської ради приймають від мешканців заяви про пошкодження майна. Далі в будинках працюватимуть будівельні експерти – вони визначать ступінь ушкодження і складуть кошториси відновлення елементів будівель. Ці розрахунки ляжуть в основу призначення власникам зруйнованого житла матеріальної допомоги з резервного фонду міського бюджету.
Мешканці міста мають також можливість скористатися можливість отримання державної компенсації через Дію.
З алгоритмом отримання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України можна ознайомитися за посиланням: https://kr-rada.gov.ua/evidnovlennya/
У будинку Олександра Бойка пошкоджені вікна, дах, двері – як міжкімнатні, так і вхідні.
- Ми були дома, ховалися в хаті в середній кімнаті, але коли вікна повилітали, то було дуже страшно. Приїхала поліція, пожежники, було дуже багато пожеж, сусіди тушили власними силами, - каже чоловік.
А от будинок Андрія Ященко постраждав від вибуху у сусідньому дворі, вибуховою хвилею у його помешканні знесло дах, вибило вікна.
- Був у відрядженні і заїхав додому переночувати і тут почалося. Переконав дружину спустися у підвал, якби лишилися, то хто зна що було б, - розповів пан Андрій. – З нами були також двоє дітей 12 і 3 роки, на щастя всі цілі.
Наразі по провулку Залізничному рятувальники продовжують допомагати мешканцям ліквідовувати наслідки повітряного удару росіян по цивільних об’єктах.
Оперативний штаб після завершення обходу пошкоджених будинків по провулку Залізничному переїжджає на провулок Ковалівський – тут також є ті, хто потребує допомоги.