Олег Колюка: У нас спільна мета — ефективний та комфортний для всіх його учасників освітній процес

Четвер, 21 жовтня 2021 16:39

Засідання круглого столу, ініціатором якого виступила ГО “Батьківська рада Кропивницького”, відбулося сьогодні, 21 жовтня. Головною темою обговорення стала перспектива реформування сфери шкільної та дошкільної освіти, зокрема, у сфері організації дитячого харчування. Участь в засіданні взяли секретар міської ради Олег Колюка, начальниця управління освіти Лариса Костенко, депутати міської ради, представники громадського сектору, керівники навчальних закладів, батьки учнів.     

- Міська влада, вчителі, батьки — всі зацікавлені у тому, аби наші діти навчалися в належних умовах, були успішними й здоровими. Хочу також підкреслити, що переймаючи досвід інших міст, не слід забували, що й у нас є чимало напрацювань, якими ми також можемо ділитися з сусідами, - відзначив Олег Колюка.

Голова ГО “Батьківська рада Кропивницького” Олена Бринза запропонувала створити у міській раді робочу групу, до складу якої б увійшли депутати, громадські активісти, представники управління освіти.

- Ми ініціюємо початок розробки міської дорожньої карти освітніх реформ. Це велика, багатоетапна робота, яка займе не один рік, але зробити її украй важливо. Дорожня карта повинна охопити надання всього спектру додаткових освітніх послуг, - відзначила голова громадської організації.

Членкині “Батьківської ради Кропивницького” також презентували досвід освітніх реформ у Тернополі. 

- Керівники закладів освіти Кропивницького — дуже активні і прогресивні менеджери. Обмін досвідом з іншими містами і запровадження новацій у нас відбуваються постійно.

Чимало й наших напрацювань стали у пригоді колегам з інших міст, - повідомила начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко. - Щодо представленої під час презентації моделі фінансової автономності шкіл, для нас це не в новинку. У місті так працює десять навчальних закладів. Стосовно питання організації дитячого харчування, то ми дослідили досвід інших міст, зокрема, й Тернополя.  Проблемних моментів вистачає скрізь. Глобальною проблемою нашої країни є несформована культура здорового харчування. Засади цієї культури мають підтримуватися не лише в садочках і школах, а й, насамперед, в родинах. Ми поступово рухаємося до цього. Наше управління перше в Україні організувало централізоване навчання шкільних кухарів. В дитячі меню введено цілий ряд страв за рецептами українського кулінарного експерта Євгена Клопотенка.

- Меню в школах і садочках наші батьки можуть відстежувати на сайтах навчальних закладів. Знову ж таки, ми не можемо повністю виключити людський фактор. На кожну скаргу щодо харчування, яка надходить від батьків, ми одразу реагуємо, проводимо відповідну перевірку і вживаємо невідкладних заходів для усунення недоліків. Для цього створена моніторингова група управління освіти, - підкреслила очільниця управління.

На 2021 рік в міському бюджеті на фінансування освіти передбачено 69 мільйонів гривень. 50 мільйонів вже використано на потреби навчальних закладів. Триває ремонт харчоблоків Гірничої гімназії та 4-ої і 25-ої шкіл. Вартість одного харчоблоку з обладнанням — більше шести мільйонів гривень, а в Кропивницькому такі блоки функціонують вже у восьми освітніх закладах. Розроблено шість проєктів капітального ремонту харчоблоків і їдалень.

В місті послідовно втілюється ініціатива міського голови Андрія Райковича — виконується капітальний ремонт шкільних спортзалів, будуються нові спортивні майданчики.

- Я цілком підтримую ініціативу формування робочої групи, яка працюватиме над створенням дорожньої карти освітніх реформ. Будемо діяти разом, адже мета у нас спільна — ефективний та комфортний для всіх його учасників освітній процес, - підсумував секретар міської ради Олег Колюка.

 

Усі новини