Обсяги пасажирських перевезень у Кропивницькому зросли вдвоє

Понеділок, 10 червня 2019 17:46

Тема організації пасажирських перевезень у Кропивницькому стала головною під час наради міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради сьогодні, 10 червня.

За інформацією начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Віктора Житника, автобусні маршрути загального користування у Кропивницькому  обслуговують дев’ять  підприємств-перевізників:

КП «Електротранс» Міської ради міста Кропивницького»;

КТ «Автолегіон – Варванської Ю.В.»;

ПП «ОЛІКС»;

ПП «УкрАвтоІнвест»;

ПП «Паритет Сервіс»;

ПП «Автобаз-Кіровоград»;

ФОП Кобченко В.В.;

ФОП Баркар С.М.;

ТОВ «Кіровоград-Євро-Транс».

- Всі підприємства мають виробничу базу, яка дозволяє здійснювати необхідний комплекс техніко-технологічних послуг щодо зберігання, технічного контролю, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, медичного обстеження водіїв, наявності служби безпеки дорожнього руху, та відповідає нормативним вимогам та законодавчим актам у сфері автомобільного транспорту, - відзначив Віктор Житник.

Рухомий склад автобусів приватних перевізників здебільшого складається з автобусів марки БАЗ, яких курсує по місту близько 380 одиниць, пасажиромісткістю не більше 22 місць. Незначна частина  -15 одиниць, представлена автобусами такої ж марки пасажиромісткістю 45 місць.

Штатна чисельність працівників 8 приватних підприємств-перевізників складає близько 530 осіб.

Відповідно до затвердженої мережі автобусних маршрутів у місті обліковується 46 маршрутів загального користування: режим маршрутного таксі – 29, звичайний режим руху – 17.Загальна протяжність автобусних маршрутів становить 244,8 км.

Станом на червень 2019 року на маршрутах міста задіяно 36 автобусних маршрутів, з них:

у звичайному режимі руху – 12 маршрутів;
у режимі маршрутного таксі – 24 маршрути.

Мережа електротранспорту у 2019 році представлена 6 тролейбусними маршрутами та обслуговується щоденно 27  тролейбусами. Для порівняння, до 2018 року працювали чотири  тролейбусні маршрути, які обслуговувалися 22 одиницями транспортних засобів. Загальна протяжність тролейбусних маршрутів становить 123,1 км.

Від лютого 2019 року у Кропивницькому організовано роботу нового тролейбусного маршруту № 5, сполученням 101-й мікрорайон – Залізничний вокзал, на якому задіяні тролейбуси з автономним ходом. Це дозволило поліпшити транспортне обслуговування окремих віддалених мікрорайонів з центральною частиною міста та іншими соціально-важливими міськими закладами у прямому та зворотному напрямку.

- Для зручності користування громадським транспортом, у Кpопивницькому пpацюють 6 електронних табло на  зупинках громадського транспорту, які придбані комунальним підприємством «Електротранс» та інформують пасажирів про час прибуття автобусів або тролейбусів на такі зупинки, - звернув увагу віктор Житник. – Це зупинки: «Споpтивна школа»,  «Мікрорайон Ковалівка», «Кiнотeатp «Зоpяний»,  «Площа Богдана Хмeльницького», «Головпоштамт», «Готeль «Київ».

Робота по додатковому придбанню електронних табло буде проводитися і у 2019 році. Планується встановити сучасні покажчики на зупинках: «Центральний ринок», «Автовокзал № 1», «вул. Генерала Жадова».

Протягом  2017 – 2018 років у комунальну власність міста було придбано 30 одиниць автобусів великої та середньої пасажиромісткості. Всі транспортні засоби запроваджені на ті мікрорайони, які потребували першочергового підсилення у транспортному обслуговуванні та створення альтернативи для пасажирів при виборі певного виду перевезень.

Заходи з підтримки та розвитку міського автотранспортного господарства дозволили значно поліпшити транспортне обслуговування віддалених мікрорайонів міста, особливо у вечірні години доби, таких як: Никанорівка, Велика Балка, Стара і Нова Балашівка, Завадівка, Кущівка, Катранівка, Новоолексіївка, район Телецентру, сел. Нове, Озерна Балка, Лелеківка.

Для оперативного поліпшення транспортного сполучення зазначених мікрорайонів міста з соціально-важливими міськими закладами, та враховуючи наявну діючу мережу автомобільного та електричного транспорту, управлінням, на даний час, опрацьовується питання стосовно запровадження нового маршруту загального користування, який забезпечуватиме транспортне сполучення з МСЧ №19, що знаходиться на території мікрорайону Кущівка. При цьому активно вивчається питання запровадження на цей маршрут тролейбусів з автономним ходом, які придбано за договором фінансового лізингу через КБ «ПриватБанк». У червні 2019 року очікується поставка 3-х тролейбусів, у липні – ще 3–х, а всього парк КП «Електротранс» поповниться у 2019 році ще шістьма тролейбусами з автономним ходом.

- У Кропивницькому забезпечено без обмежень у місцях та часі пільгові (безкоштовні) перевезення окремих категорій громадян у міському пасажирському транспорті, які мають на це право відповідно до чинного законодавства, - наголосив начальник управління. -  Станом на 2019 рік це 28 категорій громадян.

Відповідно до даних управлінь соціального захисту населення та управління пенсійного фонду у Кропивницькому, їх кількість складає близько 78 000 громадян.

За інформацією Головного управління статистики у Кіровоградській області за 2018 рік підприємствами-перевізниками всього перевезено 53603100 пас. (у 2017 році - 25788300 пас.), з них:

35011600 пас. (у 2017 році - 16708400 пас.) автомобільним транспортом;

18591500 пас. (у 2017 році - 9079900 пас.) електричним транспортом.

Тобто, обсяги перевезень пасажирів у 2018 році зросли більш ніж у 2 рази, порівняно з 2017 роком.

Майже всі транспортні засоби, що задіяні на маршрутах, обладнані світлодіодними показниками маршрутів, звуковою системою оголошення зупинок та пристроями для зовнішнього звукового інформування пасажирів із порушенням зору, візуальними (текстовими) системами у салоні транспортних засобів для інформування пасажирів із порушенням слуху, а також обладнаний спеціальним пандусом для переміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пересуваються на візках.

Штатна чисельність працівників КП «Електротранс» Міської ради міста Кропивницького» складає 486 осіб.

За 2018 рік роботи підприємства всього перевезено 33,2 млн. пас, з них:

ЕЛЕКТРИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ (ТРОЛЕЙБУСИ):

платної категорії 3,5 млн. пас.;

пільгової категорії (безплатно) 15,0 млн. пас.

Отримано доходів від реалізації проїзних квитків 8,7 млн. грн та компенсації за перевезення пільгових категорій населення 32,3 млн. грн.

АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ (АВТОБУСИ):

платної категорії 2,7 млн. пас.;

пільгової категорії (безплатно) 12,0 млн. пас.

Отримано доходів від реалізації проїзних квитків 10,8 млн. грн та компенсації за перевезення пільгових категорій населення 36,8 млн. грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві відсутня.

За чотири місяці роботи КП «Електротранс» у 2019 році перевезено  пасажирів автомобільним транспортом на 2,483 млн. чол. (65,7%) більше ніж за аналогічний період 2018 року та електротранспортом на 2,203 млн. чол. (37,3%) відповідно.

Відповідно до Програми розвитку міського пасажирського транспорту у м. Кропивницькому у 2018 році було виконано наступні заходи:

  • забезпечено виплату компенсації підприємствам електро,- та автомобільного транспорту за перевезення пільгових категорій населення за рахунок коштів місцевого бюджету;
  • забезпечено перевезення пасажирів усіх пільгових категорій на автобусних маршрутах спеціальних регулярних рейсів до 28 садово-городніх товариств з 11 квітня по 21 жовтня 2018 року підприємствами - перевізниками, а саме: ТОВ«Кіровоград-Євро-Транс», ПП «Урса-Транс», ПП «Автобаз - Кіровоград», Обласний учбовий комбінат «Аграрник». Виконано 3124 рейсів та відповідно відшкодовано вказаним перевізникам кошти в сумі 496,0 тис.грн;
  • придбано укомплектований паливнозаправний пункт;
  • придбано автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 2 одиниці;
  • придбано 5 тролейбусів з автономним ходом для організації роботи тролейбусних маршрутів міста;
  • виплачено компенсацію за перевезення пільгової категорії громадян, які скористалися безкоштовним проїздом міським електротранспортом в сумі            32,3 млн. грн;
  • виплачено компенсацію за перевезення пільгової категорії громадян, які скористалися безкоштовним проїздом міським автомобільним транспортом в сумі 36,8 млн. грн;
  • придбано 10 нових автобусів на міське комунальне підприємство «Електротранс» Міської ради міста Кропивницького» на суму 32700000 грн.

Усі транспортні засоби, які були закуплені у період з 2016 р. по 2019 р. включно, мають спеціально облаштовані пристрої - кнопки «тривоги», що розташовані в кабіні водія, для виклику поліції.

Упродовж 2018 року зафіксовано 108 випадків їх застосування, у поточному році 41 відповідно. Тобто персонал, який обслуговує транспортні засоби, має можливість оперативно впливати та підтримувати стан громадського порядку на маршрутах міста.

Усі новини

12 серпня – Міжнародний день молоді!
П'ятниця, 12 серпня 2022 11:35