Обрізка дерев у Кропивницькому виконуватиметься за затвердженими правилами

Середа, 12 лютого 2020 12:22

У міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання робочої групи з розробки правил обрізки дерев. Минулого року, у листопаді, члени робочої групи домовилися розробити єдиний підхід до процедури обрізки зелених насаджень, об’єднавши краще із двох, поданих на розгляд пропозицій.

- Члени комісії ретельно опрацювали всі пункти правил обрізки, що пропонуються до затвердження, - відзначив голова робочої групи, заступник міського голови Олександр Вергун. – Вони вивчили за цей час кращий досвід за кордоном, сучасні рекомендації, можливості комунальних служб міста і ґрунтуючись на засадах чинного українського законодавства виробили 21 пункт такого необхідного для міста нормативного документу.

Нові правила, зокрема, не передбачають застосовування омолоджувального обрізування – превалюватиме принцип максимального збереження крони. Водночас планується заборонити обрізування за один раз понад 30% крони дерев. У нормативному акті також чітко прописані спеціальні терміни - підняття крони, її пониження, прорідження. Визначені і норми обрізування дерев під лініями електромереж та пірамідальних тополь і тополь з пухом.

На своєму наступному засіданні, яке орієнтовно відбудеться 20 лютого, робоча група має остаточно прийняти кодекс правил і пропонувати їх в якості методичних рекомендацій для усіх підприємств, які працюють із зеленими насадженнями. Остаточне рішення по затвердженню нових правил має прийняти виконавчий комітет міської ради Кропивницького.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38