Обрізка дерев у Кропивницькому виконуватиметься за затвердженими правилами

Середа, 12 лютого 2020 12:22

У міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання робочої групи з розробки правил обрізки дерев. Минулого року, у листопаді, члени робочої групи домовилися розробити єдиний підхід до процедури обрізки зелених насаджень, об’єднавши краще із двох, поданих на розгляд пропозицій.

- Члени комісії ретельно опрацювали всі пункти правил обрізки, що пропонуються до затвердження, - відзначив голова робочої групи, заступник міського голови Олександр Вергун. – Вони вивчили за цей час кращий досвід за кордоном, сучасні рекомендації, можливості комунальних служб міста і ґрунтуючись на засадах чинного українського законодавства виробили 21 пункт такого необхідного для міста нормативного документу.

Нові правила, зокрема, не передбачають застосовування омолоджувального обрізування – превалюватиме принцип максимального збереження крони. Водночас планується заборонити обрізування за один раз понад 30% крони дерев. У нормативному акті також чітко прописані спеціальні терміни - підняття крони, її пониження, прорідження. Визначені і норми обрізування дерев під лініями електромереж та пірамідальних тополь і тополь з пухом.

На своєму наступному засіданні, яке орієнтовно відбудеться 20 лютого, робоча група має остаточно прийняти кодекс правил і пропонувати їх в якості методичних рекомендацій для усіх підприємств, які працюють із зеленими насадженнями. Остаточне рішення по затвердженню нових правил має прийняти виконавчий комітет міської ради Кропивницького.