Небезпека інтернет-челенджів: дитячо-юнацькі клуби Кропивницького проти кібербулінгу
У дитячо-юнацьких клубах Кропивницького за місцем проживання, що підпорядковуються управлінню молоді та спорту, протягом двох тижнів активно працюють над підвищенням обізнаності дітей та підлітків щодо безпечного користування соціальними мережами. Основна мета – формування правильної культури онлайн-спілкування та запобігання кібербулінгу.
Педагоги-організатори, керівники гуртків і секцій клубів «Ровесник», «Скіф», «Вогник», «Чайка», «Гермес», «Мрія», «Надія», «Моноліт», «Юність», «Зоряний», «Промінь», «Гамбіт», «Україна», «Гірник» і «Старт» у довірливих бесідах пояснюють дітям основні ризики, пов’язані з використанням інтернету. Серед них – контактні ризики, ризики контенту, ризики поведінки та загрози здоров’ю. Ці небезпеки постійно оновлюються та можуть негативно впливати на фізичне, емоційне та психологічне благополуччя дитини.
Формати подачі інформації у кожному клубі відрізнялися, враховуючи вік та інтереси вихованців. Часто педагоги обирали індивідуальні бесіди, що дозволяли ефективніше донести важливу інформацію.
- Учасники інтернет-челенджів – це діти віком 9-15 років. Кількість назв і сценаріїв таких челенджів постійно зростає. У кожного з них є куратори, які за допомогою завдань, погроз і маніпуляцій контролюють дітей, доводячи їх до емоційного та фізичного виснаження. Останнє завдання – вчинити самогубство та зафіксувати момент смерті на відео. Потім ці записи продають у закритих групах», – повідомила заступниця начальника управління молоді та спорту Катерина Черкасська. – Наша мета – привернути увагу батьків до небезпеки таких завдань, а також обережно спілкуватися з дітьми, щоб не викликати у них зайвої зацікавленості.
У всіх 15 клубах розміщено інформаційні плакати зі списком корисних ресурсів, QR-кодами та контактами служб психологічної підтримки для дітей і батьків. Також спеціалісти управління молоді та спорту розробили інформаційне опитування, яке допоможе оцінити рівень обізнаності батьків щодо інтернет-небезпек та надасть ключові рекомендації для захисту дітей: https://forms.gle/PKF3Vt7qdnTWsQsq9