Навіть з підняттям тарифу теплогенеруючі підприємства Кропивницького працюватимуть на межі збитковості

Четвер, 13 вересня 2018 14:03

В обласному центрі підвищили тарифи на послуги теплопостачання. Здорожчання на сім з копійками гривень на квадратному метрі в сезон торкнеться близько третини населення міста.

Уряд, НАК «Нафтогаз України», який є монополістом на ринку газопостачання, поклали в основу видачі дозволів на підключення теплових підприємств рівень сплати за спожите тепло 90% і вищий.

У Кропивницькому, на превеликий жаль, рівень сплати споживачами, які підключені до комунальної ТЕЦ – в межах 70%, до орендного ДП «Кіровоградтепло» - до 80%.

- Міська рада під час останнього засідання сесії надала виключне право міському голові підписати договір про реструктуризацію боргу, який тягнеться десятиліттями. – відзначив міський голова Андрій Райкович - Це дамоклів меч, який висить над нашими головами. НАК «Нафтогаз» вимагає, щоб ми гасили цей борг. Мовляв, вам надали фінансову децентралізацію, ви маєте за рахунок міського бюджету погасити заборгованості. Але це борги не міського бюджету перед тепловиками, а безпосередньо фізичних та юридичних осіб, споживачів. Бюджет міста, наша колективна казна не має права розраховуватись за ту чи іншу особу чи приватне підприємство.

Що стосується підвищення тарифу, міський голова погоджується - це рішення непопулярне. Воно не додає позитиву міській раді. Людей не цікавлять проблеми загальноміського чи загальнодержавного характеру, вони думають про сімейний бюджет і його баланс. Але разом з тим, рівень собівартості одиниці теплової енергії розрахований з рентабельністю майже нуль, менше 1%. Навіть з підняттям тарифу теплогенеруючі підприємства працюватимуть на межі збитковості.

Джерело: https://cbn.com.ua/2018/09/13/mer-kropyvnytskogo-andrij-rajkovych-pro-batareyi-i-taryf-nichogo-zadarma-ne-buvaye/

Усі новини

Вдячні переселенці — кропивничанам
Вівторок, 17 травня 2022 14:25
Нескорені патріоти України
Понеділок, 16 травня 2022 18:15