На мапі Кропивницького з’явилися сквер Праведників народів світу і вулиця Семена Дорогого

Вівторок, 25 травня 2021 17:04

Сквер «Ятрань» у Кропивницькому перейменовано на сквер Праведників народів світу. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет міської ради на своєму засіданні сьогодні, 25 травня.

З ініціативи єврейської громади  обласного центру, територія на розі вулиць Волкова та Євгена Тельнова, навколо пам’ятного знаку «Євреям – жертвам нацизму», носитиме ім’я Праведників  народів світу в пам’ять про громадян,  які ризикуючи власним життям рятували євреїв у часи Другої світової війни.

Цього дня члени виконавчого комітету підтримали і мешканців міста, які звернулися до міської влади з проханням про перейменування  вулиці Халтуріна на вулицю Семена Дорогого.

 – Семен Дорогий - український хоровий диригент, заслужений діяч мистецтв.  До 1968 року викладав у тоді ще Кіровоградському педінституті і керував хоровою капелою. Його учні - народні артистки України Людмила Маковецька і Нінель Білецька, заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович, заслужений працівник культури Микола Макода та багато інших, - відзначила начальниця управління культури та туризму міської ради Анна Назарець

Також сьогодні прийнято рішення про встановлення на фасаді ліцею «Науковий» інформаційної дошки відомому педагогу Валерію Борисовичу Едігею.

Усі новини