На ліквідацію стихійних сміттєзвалищ у Кропивницькому довелося витратити майже три мільйона гривень

Середа, 28 грудня 2022 14:52

У Кропивницькому працівники комунального підприємства “Універсал 2005” протягом 2022 року  прибрали і вивезли 7,5 тисячі тонн відходів зі стихійних сміттєзвалищ.  Про це повідомив директор комунального підприємства Віктор Панішко.

- Цього року сміття прибирали з 23 стихійних локацій, з них 10 — це місця, куди люди викидають відходи постійно, а працівники підприємства прибирають і вивозять його щотижня, а подекуди й двічі на тиждень. – відзначив керівник підприємства. -  Такі адреси уже всім відомі, це вулиці Салтикова-Щедріна, Зимового походу (колишня Степана Разіна), Бобринецький шлях, Андріївська, Комарова, у 99% випадків ці купи сміття зносять самі жителі міста, іноді вивозять цілими вантажівками.

Вивезти й утилізувати одну тонну сміття для підприємства коштує 393 гривні, тож за рік майже три мільйони витратили на ліквідацію тільки стихійних сміттєзвалищ.

- Боротися з явищем виникнення стихійних сміттєзвалищ вкрай важко. Жителі приватного сектора вважають, що якщо винесли відходи за межі свого подвір’я, то воно вже не їхнє. Тож прибирає ці купи сміття КП “Універсал 2005”. Аби відбити людям бажання викидати сміття у місцях, які для цього не пристосовані, треба привчати їх до сортування й правильної утилізації сміття, - наголосив Віктор Панішко.

Крім того, ця ситуація має бути під постійним контролем у інспекції з благоустрою та поліції.

- Звертаюся до містян: якщо ви бачите, що хтось викидає сміття у невстановленому місці, відразу телефонуйте  до міської інспекції з благоустрою, або повідомляйте про це на Гарячу лінію міського голови: 0800- 21-77-21, - пропонує небайдужим до наведення ладу на території Кропивницького мешканцям Віктор Панішко.

Усі новини