«Музи не мовчать…» : у Кропивницькому в музеї Осмьоркіна експонуються «Портрети сучасників на тлі війни»

Вівторок, 25 лютого 2025 17:14

В художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відкрилася художня виставка «Музи не мовчать…» в рамках арт-проєкту «Художні студії» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни».

- Це вже третя експозиція під час війни в рамках музейного мистецького проєкту «Художні студії». Починаючи з березня 2022 року він реалізується за темою, визначеною самим життям: «Портрети сучасників на тлі війни». Створюючи портрети, художники мимоволі стають документалістами емоцій і переживань, які в момент студіювання відчувають їх натури і вони самі, а портрети – важливим свідченням війни, своєрідним емоційним зліпком українського спротиву. Оскільки мистецтво має ще й терапевтичні властивості, споглядаючи ці портрети, кожен впізнає себе і це допомагає нам всім глибше усвідомлювати те, що ми всі зараз переживаємо, і проходити процес психологічного відновлення, щоб мати сили впевнено відбудовувати Україну після її Перемоги, - розповідає директорка музею Віта Чернова.

Експозицію виставки складають понад сто живописних та графічних портретів, виконаних учасниками студій. Їх авторами є заслужений художник України Андрій Надєждін, члени Національної Спілки художників України Валерій Давидов, Людмила Демиденко, Анатолій Кімнатний та Ірина Кухаренко, художники Ольга Голуб, Олександр Кир’янов, Наталія Корнілова, Ольга Краснопольська, Ксенія Ракша, Юлія Тарасова, Роман Ткаченко, Дмитро Тоток, Ольга Ханенко, Роман Цхададзе, Аліна Чікірис та юна художниця учениця ліцею «Науковий» Ірина Іващенко.

Це своєрідна портретна галерея кропивницьких діячів мистецтва та культури – поетів, письменників, акторів, музикантів, музейників, які в умовах воєнного стану продовжують виконувати свою основну місію, створюють мистецький простір і тим самим надають можливість всім нам отримувати естетичну насолоду та позитивні емоції. Але особливу увагу привертають портрети наших захисників – учасника бойових дій лейтенанта Валентина Вовка, ветерана АТО Івана Козубенка, полковника служби цивільного захисту Володимира Проценка, а також художника Миколи Ломакіна та письменника Сергія Тузкова, які стали до лав Збройних Сил України і тепер зі зброєю в руках боронять рідну землю. Доповнюють виставку кольорові плакати фотолітопису «Художніх студій» з 25 серпня 2022 року по 05 грудня 2024 року.

Учасники відкриття виставки вшанували пам’ять українських воїнів, які віддали своє життя, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Важливо, відзначила Віта Чернова, що на презентацію виставки завітали не лише художники, натури, чиї портрети експонуються на виставці, працівники міських та обласних закладів культури, а й студенти кафедри мистецької освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка на чолі зі своїм викладачем художником Романом Ткаченком.

Своєрідним акцентом стала підготовлена художницею Наталією Корніловою фотопрезентація «Художніх студій», яка продемонструвала творчий процес написання портретів. Всі художники – учасники студій отримали від музею подяки за участь у виставці, а кураторка арт-проєкту провідна наукова співробітниця музею художниця Ольга Краснопольська зазначила, що «Художні студії» є відкритою мистецькою акцією, до якої можуть долучатися всі, хто захоплюється образотворчістю і бажає відчути творчу атмосферу, що панує в музеї.

Своїми враженнями від участі в арт-проєкті в якості натури поділилася поетеса та літературознавиця Ксенія Івашина, а відомий діяч мистецтва Микола Барабуля прочитав авторські поетичні твори про війну.

Запрошуємо всіх шанувальників образотворчого мистецтва відвідати музей та ознайомитися з художньою виставкою «Музи не мовчать…», створеною з вдячністю Збройним Силам України, які надають нам всім можливість жити, працювати і творити мистецтво, сповнене беззаперечної віри в мужність і непереможність українського народу.

Усі новини