Музей Олександра Осмьоркіна презентував тематичну виставку до 125-річчя з дня народження Євгена Маланюка

П'ятниця, 4 лютого 2022 15:46

У Кропивницькому художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна з нагоди відзначення 125-річчя з дня народження українського письменника, поета, культуролога-енциклопедиста, літературного критика, сотника Армії Української Народної Республіки Євгена Маланюка відбулася презентація тематичної пересувної виставки «Єдиним сном, єдиним болем…».

Поезії Євгена Маланюка  в ілюстраціях заслуженого художника України Андрія Надєждіна”. До експозиції увійшли понад сорок репродукцій графічних композицій та книжкових заставок, виконаних відомим кропивницьким митцем для друкованих видань Леоніда Куценка «Dominus Маланюк – тло і постать» та збірки поезій Євгена Маланюка «Єдиним сном, єдиним болем…» з перекладами російською мовою Олександра Архангельського.

На Кіровоградщині пам’ятають і шанують видатного земляка - його іменем у Кропивницькому назвали вулицю, на приміщенні колишнього Єлисаветградського земського реального училища (нині Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського національного технічного університету), де він навчався, відкрили меморіальну дошку, а на батьківщині митця в селищі Новоархангельську Кіровоградської області встановили пам’ятник. У 2002 році засновано обласну літературну премію імені Євгена Маланюка, якою в день народження митця нагороджують авторів-літераторів області за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження ідеалів гуманізму та української національної ідеї, патріотизму, високих духовних цінностей, збагачення історичної спадщини народу та становлення української державності.

Першими відвідали тематичну виставку учні альтернативної школи «Крок». І це досить символічно, адже майбутнє нашої держави в руках молоді, народженої у незалежній Україні. Провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін представив експозицію своїх ілюстрацій до творів Євгена Маланюка та розповів про роботу над художнім оформленням книг, присвячених творчості видатного поета.

З експозицією виставки можна ознайомитися безпосередньо в музеї або на вебсайті у розділі «Вибрані виставки» http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt108_u.html

Усі новини