Музей Олександара Осмьоркіна у Кропивницькому оголошує акцію: «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей»

Середа, 23 червня 2021 09:11

Кропивницький художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна з нагоди відзначення дня свого відкриття для відвідувачів традиційно проводить 21 червня різноманітні мистецькі заходи.

Цього року напередодні музейного свята відбулася благодійна культурно-просвітницька акція – День відкритих дверей, коли всі відвідувачі мали право безкоштовно оглянути експозицію меморіального залу, ознайомитись з представленими виставками сучасного українського мистецтва, послухати цікаві екскурсії, поспілкуватися з науковцями.

- А ще в цей день музей підготував оригінальну арт-пропозицію для всіх шанувальників образотворчості та історії. «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей» - саму таку назву має акція, яку музей оголосив і означив її термін проведення, - відзначила директорка музею Віта Чернова. -  Мета її – популяризація музею, залучення відвідувачів різних вікових категорій, виховання високих естетичних смаків.

В центральному залі музею представлена стаціонарна тематична виставка «Життєвий і творчий шлях художника і педагога Олександра Осмьоркіна». Картини, малюнки, фотознімки та документи з архіву митця, його особисті речі, в тому числі творчої праці з майстерні,  а також предмети з будинку архітектора Якова Паученка, в якому провів свої дитячі та юнацькі роки художник – все це складає експозицію меморіального залу музею. Унікальні музейні експонати об’єднані в своєрідні комплекси – «Будинок Паученка-Осмьоркіна» та «Майстерня художника». І звичайно окрасою залу є меморіальний рояль - старовиний музичний інструмент виробництва німецької фірми «Bluthner», якому вже майже сто двадцять років, а він продовжує зачаровувати своїми оксамитовими звуками, створюючи особливу атмосферність і відчуття духу епохи.

Вишуканий, елегантний інтер’єр меморіального залу музею завжди привертає до себе увагу художників і вони досить часто захоплено відтворюють його в своїх живописних та графічних доробках. Неодноразово проводились і Художні студії на теми: «Музейні фантазії» до 120-річчя з дня народження Олександра Осмьоркіна, «Таємниці речей з будинку архітектора Якова Паученка» до 150-річчя з дня народження зодчого та «Музейний натюрморт», під час яких  учні художніх шкіл та студенти вищих навчальних закладів мистецького профілю зацікавлено змальовували експонати та загальний вигляд залу.

Але час не стоїть на місці. Сучасні мобільні телефони, смартфони та інші електронні пристрої забезпечені досконалими камерами, з допомогою яких кожен може стати і фотографом, і художником. Саме цей технічний факт і спонукав співробітників музею не просто визначити фотозони в меморіальному залі, які найбільш вдало відображають особливості його інтер’єру, а ще й запропонувати відвідувачам взяти участь у своєрідному перформансі.

Умови мистецької акції такі: відвідувач чи група відвідувачів, зробивши фото у визначених музейних фотозонах, а також біля величної будівлі музею, надсилають його на електронну пошту музею osmerkinmuseum@krmr.gov.ua з позначкою «Музейна фотозона» до 31 серпня цього року. Кращі фото, які обиратимуться науковцями музею та фахівцями фотосправи, будуть представлені на музейному вебсайті в експозиції віртуальної виставки «Фото відвідувачів музею в інтер’єрі меморіальних речей» до Дня міста у вересні місяці. Автор найоригінальнішого фото отримає приз – особисту фотосесію у професійного фотографа в меморіальному залі музею.

Тож, шановні відвідувачі музею, до вашої уваги овіяні легендами меморіальні речі з будинку одного з творців історичного центру сучасного Кропивницького, талановитого архітектора міста Єлисаветграда Якова Паученка та з майстерні його племінника професора живопису Олександра Осмьоркіна  -  чарівний ліхтарик, який виконає найзаповітніше ваше бажання, яке встигнете задумати під час фотозйомки, живописна палітра, що наповнить вас життєвою мудрістю та оптимізмом, коли позуватимете біля неї, і звичайно старовинний рояль, за яким ви не лише відчуєте себе справжнім піаністом, а ще й налаштуєтесь на гармонійний душевний лад і відкриєте своє серце для безумовної любові. Не забудьте про загадкові різьблені двері, що стануть для вас талісманом у досягненні професійної мети, та мавританський столик, фото біля якого завжди оберігатиме ваш сімейний затишок. А ошатна будівля музею 1899 року та її ровесниця височенна з духмяним цвітом липа, гілки якої пам’ятають чимало подій, дадуть вам життєві сили та здоров’я, що так необхідні всім нам в такий непростий карантинний час.

Чекаємо на тих, хто шанує мистецтво, цікавиться історією і вірить в дива…  

Усі новини