Міська влада Кропивницького на сторожі прав найманих працівників

П'ятниця, 25 вересня 2020 08:03

Фахівці відділу з питань праці міської ради систематично проводять інформаційні компанії щодо виконання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства України  про працю.

- Спеціалісти відділу наполегливо переконують роботодавців оформлювати належним чином трудові відносини. У той же час ми інформуємо найманих працівників про переваги офіційного працевлаштування та негативні наслідки отримання тіньової заробітної плати. Адже, легальна праця дає змогу не лише заробити страховий стаж і подбати про пенсію у майбутньому, вона є гарантом соціальної захищеності, - відзначав начальник відділу Микола Рибак. - Але не всі роботодавці серйозно ставляться до попереджень про відповідальність, яка наступає за порушення законодавства про працю.

За словами очільника відділу, при проведенні інспекційного відвідування в одному з магазинів міста, де здійснюється роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами, інспекторами праці було встановлено факт порушення трудових відносин. Продавчиня на момент інспекційного відвідування не мала доказів офіційного працевлаштування. За результатами інспекційного відвідування складено акт та припис про усунення виявлених порушень. Не погоджуючись з вимогами припису, підприємець подала скаргу до Управління  Держпраці у Кіровоградській області, а згодом - до Державної служби України з питань праці.  Подані підприємцем скарги було залишено без задоволення. Органами Держпраці України не виявлено підстав для скасування припису, чим підтверджено правомірність дій інспекторів праці відділу.

Микола Рибак нагадав, що у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати, винагороди без нарахування та сплати ЄСВ та податків, за перше порушення роботодавцеві доведеться сплатити штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. За повторне порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Усі новини