Міська рада не стала чекати зриву опалювального сезону у Кропивницькому: запущено механізм повернення з оренди теплового ЦМК

Вівторок, 6 листопада 2018 18:46

Міська рада Кропивницького ініціювала процедуру повернення з оренди цілісного майнового комплексу державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго».

Відповідний проект рішення озвучив міський голова Андрій Райкович за результатом заслуховування звітів про готовність теплогенеруючих підприємств обласного центру до проведення опалювального сезону та інформації, наданої головою правління ВАТ «Кіровоградгаз» Олександром Гладким.

Зокрема, заступник директора ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» Анатолій Таран відзначив значну заборгованість орендного підприємства за спожитий природний газ. Так, на початок опалювального сезону 2018/2019 років борг за блакитне паливо перед ПАТ “НАК “Нафтогаз України”, без врахування штрафних та фінансових санкцій, становить 117,7 мільйонів гривень. Враховуючи таку фінансову ситуацію, а також відсутність майнової застави для отримання банківських гарантій реструктуризації боргу, у ДП «Кіровоградтепло» не було шансів отримати номінацію на поставки газу для нового сезону від НАК «Нафтогаз України». Натомість, для забезпечення можливості дати старт подачі тепла, керівництво теплогенеруючого підприємства домовилося і уклало договір з альтернативним приватним постачальником природного газу.

Якими є умови такої угоди пояснив під час засідання міської ради Олександр Гладкий.

- ДП «Кіровоградтепло» початково отримало номінацію від комерційного постачальника на 41 тисячу метрів кубічних газу, а фактичне його споживання за 5 днів листопаду склало 392 тисячі кубометрів, - підкреслив голова правління ВАТ «Кіровоградгаз. – Зараз погоджується нова номінація на листопад у розмірі 500 тисяч кубометрів. Але, якщо навіть це погодження відбудеться, за темпами цьогорічного середньодобового споживання газу, блакитне паливо у орендного підприємства закінчиться вже завтра - 07 листопада. Минулого року ДП «Кіровоградтепло» у листопаді використало 4,7 мільйонів кубів палива. Але зверніть увагу на вартість газу, закупленого цього року. З урахуванням підвищення ціни на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики, різниця між ціною газу від НАК «Нафтогаз України» - 8361,85 грн/тис. м3 та його ринковою вартістю у листопаді – 12895 грн/ тис.м3 складає 54%, або ж 4533,15 гривень. Таким чином, підприємство, що не розрахувалося за спожитий газ за низькою ціною, закуповує газ за ринковою вартістю. Питання лише одне – чи зможе ДП «Кіровоградтепло» і далі закуповувати газ за комерційними цінами, які на понад 50% вищі від спеціальної ціни для підприємств комунальної теплоенергетики.

Міський голова Андрій Райкович впродовж року неодноразово попереджав керівників ДП «Кіровоградтепло», що за найменшої загрози зриву опалювального сезону, міська рада розпочне процедуру повернення з оренди теплового ЦМК. Такий момент настав сьогодні, 06 листопада, із ігнорування директором та власниками підприємства запрошення міської ради прозвітувати про поточний стан справ і перспективи діяльності.

- Анатолій Таран є висококласним спеціалістом у теплотехніці, але ми хотіли почути звіт саме адміністраторів підприємства, щоб мати можливість прийняти виважене і правильне рішення на перспективу, - наголосив Андрій Райкович. – Насправді ситуація в ДП «Кіровоградтепло» дуже складна. Безпосередньо за нашої підтримки їм вдалося отримати стартову номінацію на газ. Далі справа загальмувалася. Оскільки підприємство не може отримати банківські гарантії для реструктуризації боргів, його керівництво звернулося до нас, до міської ради, з проханням надати безпроцентну позику, або заплатити наперед за майбутнє тепло 27 мільйонів гривень. Висновок один: із цим підприємством місту стає невигідно працювати. Хочу звернути увагу – ми вже надали для «ДП «Кіровоградтепло» усі пільги, які можна було надати. Вони не платять за оренду ЦМК, мають перед містом борг понад 30 мільйонів гривень, а тепер ми ще й входимо в зону максимальної від них залежності. Кропивничани просто стають їхніми заручниками. Крім того, сьогоднішня ситуація є реальною загрозою зриву опалювального сезону і припинення подачі тепла в квартири кропивничан, до соціальної інфраструктури – шкіл, закладів охорони здоров’я, дитячих садочків. Саме тому ми запускаємо механізм повернення майна теплового підприємства в управління громадою.

Відповідно до прийнятого сьогодні, 06 листопада, рішення, ДП «Кіровоградтепло» має ще шанс у добровільному порядку повернути майно громаді. Якщо такої доброї волі не буде, управління комунальної власності міської ради звернеться до суду з позовом про розірвання договору оренди.

Повернутий з оренди ЦМК закріплюється за комунальним підприємством «Теплоенергетик» на праві господарського відання.

У той же час, міська рада зобов’язала ДП «Кіровоградтепло» забезпечити безумовне виконання договірних зобов’язань щодо безперебійного забезпечення теплопостачанням споживачів усіх категорій протягом опалювального сезону 2018-2019 років до моменту завершення процедури повернення ЦМК з оренди.

Усі новини