Міська комісія з питань ТЕБ та НС визнала вибух у житловому будинку надзвичайною подією об’єктового рівня

Четвер, 3 лютого 2022 11:18

Сьогодні, 03 лютого у Кропивницькій міській раді відбулося позачергове засідання міської комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Порядок денний засідання мав єдине питання: про вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків вибуху з послідуючою пожежею в квартирі багатоповерхового житлового будинку по вулиці.

За інформацією начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницької міської ради Сергія Коваленка,  у середу, 02 лютого, о 15.59 у Кропивницькому по  вулиці Космонавта Попова, буд. 24, корп.1, в кв. 40, що розташована на 2-му поверсі 9-ти поверхового будинку, який перебуває в управлінні обслуговування Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація № 4» стався вибух з наступною пожежею і горінням речей домашнього вжитку на площі  60 м. кв.

Будинок 1986 року забудови, 9 поверховий, 4 під’їзди, покрівля рулонна, стіни панельні, фундамент СБ залізобетонні блоки на сваях, 142 квартири, зареєстровано 364 особи.

На місці вибуху виявлено одну загиблу особу 1985 р.н. та трьох постраждалих – дітей 8 та 13 років та чоловіка 63 років. Молодшу дівчинку  з 30 % опіків тіла госпіталізовано в реанімаційне відділення обласної клінічної дитячої лікарні, старшу -  13 років, із 17% опіків обличчя, спини зі  станом середньої важкості госпіталізовано в опікове відділення Кіровоградської обласної лікарні. Дорослого  працівника газової служби теж було  госпіталізовано до обласної лікарні  з незначними опіками обличчя і кистей рук. Його стан практично задовільний і він переведений на амбулаторне лікування.

На місці події працювали 7 одиниць техніки та 28 чоловік особового складу 1-го ДПРЗ, аварійна бригада ВАТ «Кіровоградгаз», КП «Аварійно-диспетчерська служба» Кропивницької міської ради, аварійна бригада ПрАТ «Кіровоградобленерго» та три бригади швидкої медичної допомоги.

Тут же був розгорнутий  оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації під керівництвом міського голови Андрія Райковича,в роботі якого взяли участь спеціалізовані служби цивільного захисту міста: протипожена, комунально-технічного господарства, інженерна, енергетична, медична, транспортного забезпечення, торгівлі та харчування, охорони громадського порядку.

О 16:44 пожежу локалізовано на площі 60 м кв. О 17:03 пожежу ліквідовано.

Попереднім візуальним оглядом стану конструктивних елементів будинку встановлена наявність пошкодження віконного скла  в 74 квартирах, у першому, другому та третьому під’їздах будинку. У другому під’їзді між 1 та 2 поверхами пошкоджено перекриття в квартирах     № 37 та 40, між 2 та 3 поверхами в квартирах № 40 та 44, а також суміжна стіна між квартирою № 40 у якій стався вибух та № 8, яка знаходиться в першому під’їзді на другому  поверсі. 

На теперішній час будинок повністю відключений від газо-, екектро- та водопостачання.

Шістьох мешканців другого під’їзду відселено на тимчасове проживання до готелю «Турист». Зазначених осіб відповідною міською спеціалізованою службою забезпечено харчуванням. Решта мешканців будинку від розміщення в готелі відмовились, у зв’язку з наявною можливістю перебування у близьких та друзів.

Сьогодні, 03 лютого, о 8.00 год. призначено проведення детальної будівельно-технічної експертизи для визначення стану будівельних конструкцій житлового будинку.

Силами ГУ НП України в Кіровоградській області організовано охорону місця події.

Питання надання матеріальної допомоги внаслідок надзвичайної події буде прийнято після з’ясування завданих збитків.   

Комісія вирішила попередньо класифікувати дану подію, як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.

Для безпосередньої організації і координації аварійно-рятувальними та іншими невідкладними роботами з ліквідації наслідків надзвичайної події буде продовжена робота штабу з ліквідації нїї аслідків. Керівнику призначеного штабу заступнику міського голови  Олександру Вергуну та заступнику керівника штаба – начальнику  відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  Сергію  Коваленку доручено здійснювати систематичний та предметний супровід за ліквідацією наслідків аварійної ситуації.

ВАТ «Кіровоградгаз», ПрАТ «Кіровоградобленерго», та КП «Аварійно-диспетчерська служба» поставлено завдання негайно вжити невідкладних заходів з контролю за станом багатоквартирного будинку, його інженерних мереж, а також проведення поквартирного обстеження та забезпечення відновлювальних робіт на цих мережах.

Управлінню капітального будівництва, Головному управлінню житлово-комунального господарства доручено провести оперативне обстеження будівельних конструкцій багатоквартирного будинку щодо визначення стану їх пошкодження або цілісності  та надати пропозиції щодо виділення кошторисних призначень на виконання проектно-кошторисної документації та будівельно-монтажних робіт.

Фінансовове управління, відділ  з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення мають опрацювати питання щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету на аварійно-відновлювальні роботи по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на підставі поданих розрахунків.

Одночасно фахівці КП «ЖЕО № 4» організують поквартирну ідентифікацію місця проживання мешканців будинку, відповідно до їхньої  юридичної реєстрації. Із кожним жителем будинку відпрацьовується пропозиція щодо їхнього  можливого тимчасового відселення на проживання до готелю «Турист».  Переселені особи мають бути забезпечені харчуванням Комунальники також нададуть допомогу постраждалим мешканцям з тимчасового   закриття вікон і балконів плівкою.

На Кропивницький  РУ ГУНП в Кіровоградській області, управління патрульної поліції в Кіровоградській області покладено завдання організувати нагляд за місцем аварійної події щодо недопущення випадків мародерства.

Органи прокуратури беруть на особистий контроль стан проведення досудового розслідування по даній події.

Міська комісія з питань евакуації вирішує питання щодо необхідності тимчасового відселення мешканців постраждалого  будинку.

Усі новини