Михайло Бєжан: вчасно сплачені податки — запорука стабільного розвитку громади

Вівторок, 28 лютого 2023 17:39

Підсумки роботи комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і зборів за 2022 рік підбили під час її засідання, що відбулося під головуванням заступника міського голови Михайла Бєжана.

За повідомленням заступниці начальника фінансового управління Надії Швець, в  цілому торік бюджетні показники по доходах були виконані. Загальна сума доходів бюджету територіальної громади становила  3062,3 мільйона гривень, що на 245 мільйонів або 8,7% більше ніж за 2021 рік, повідомила заступниця начальника фінансового управління Надія Швець.

- В минулому році виконання завдань покладених на міську владу в умовах воєнного стану потребувало значного фінансового ресурсу. Для цього ми не припиняли роботу нашої комісії, – зазначив Михайло Бєжан. У минулому році спільними зусиллями департаменту з питань економічного розвитку, управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, ГУ ДПС в області, організували та провели 5 засідань міської комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і зборів, за участі представників органів ДПС в області. На засіданнях заслухали 47 суб’єктів господарювання. За результатами розмови, 23 суб’єкти повністю сплатили заборгованість зі сплати місцевих податків і зборів на загальну  суму 2,5 мільйона гривень та 10 суб’єктів господарювання зменшили заборгованість на майже 543 тисячі гривень.

Юридичне управління вжило претензійні заходи в судовому порядку щодо: стягнення заборгованості із орендної плати за землю на загальну суму 7,6 мільйона гривень, з яких задоволено на 6,7 мільйона гривень; збільшення розміру орендної плати за землю на загальну суму  3,7 мільйона гривень, з яких задоволено позовів на 3,3 мільйона гривень.

За результатами вжитих спільних заходів роботи до місцевого бюджету протягом минулого року надійшло понад 13 мільйонів гривень.

- Для забезпечення повноти сплати податків проводилася робота з підприємствами реального сектору економіки міста, у яких спостерігалося зменшення сплати податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати порівняно з відповідними періодами 2021 року. Основними причинами зменшення відрахування ПДФО підприємствами міста були: вимушений простій через втрату постачальників сировини та ринків збуту продукції, скорочений робочий тиждень, мобілізація та міграція працівників, що обумовлено військовою агресією рф, - повідомив Михайло Бєжан.

З метою наповнення бюджету громади постійно здійснюється інформаційно-роз'яснювальна робота серед жителів громади щодо своєчасності та повноти сплати податків. Інформацію розміщено на офіційних сайтах міської ради, районних у місті Кропивницькому рад, департаменту надання адміністративних послуг. Також до інформування залучені квартальні комітети та житлово-експлуатаційні організації.

Усі новини