«Літературні ювілеї 2018 року» у Кропивницькому

Четвер, 29 листопада 2018 13:52

«Літературні ювілеї 2018 року» - таку назву має проект, започаткований цьогоріч у Кропивницькому літературно-меморіальним музеєм І.К. Карпенка-Карого.

У середу, 27 листопада, відбулася презентація вже  третьої виставки, яка знайомить з ювілярами липня-вересня 2018 року. На ній представлені світлини, книги, газети, документи письменників, спогади про них від відомих людей.

У липні свої ювілеї відсвяткували два відомих письменники-земляки: Павло Малєєв та Петро Куценко.

Уродженець Новомиргорода Павло Малєєв - поет, прозаїк, публіцист. Автор п’яти книг, упорядник літературно-краєзнавчого видання «Перша ластівка. Новомиргородщина. Література рідного краю».

Поет Петро Куценко родом з с. Голикове Олександрівського району. У творчому доробку - сім збірок. Переклав українською поезії Арсенія Тарковського.

Свій 80-й день народження у серпні відзначила поетеса, бард Лариса Кокіна. Вона - член літературного об’єднання «Парус». Авторка понад 30 пісень.

70-річний ювілей відсвяткувала знана на Кіровоградщині поетеса, публіцист, перекладач, громадський діяч, член НСПУ Антоніна Корінь. Життя і творчість уродженки Чернігівщини тісно пов’язані з Кропивницьким. Антоніна Корінь - лауреат краєзнавчої премії імені Івана Проценка та обласної літературної імені Євгена Маланюка.

У серпні виповнилося 65 років від дня народження Олексія Корепанова - письменника, поета редактора і видавця. Працює у жанрі фантастики. Член Міжнародної асоціації письменників-фантастів. Автор романів, повістей, оповідань. У 1992-2007 рр.  - редактор журналу «Порог», з 2008 р. - видавець журналу «Порог АК».

Серед ювілярів вересня 2018 року на виставці представлені Олександр Семененко та Микита  Годованець.   Громадський діяч, адвокат Олександр Семененко народився у Єлисаветграді 120 років тому. Під час другої світової війни емігрував за кордон. У Нью-Йорку видав книгу спогадів «Харків, Харків» (1960 р.), чимало сторінок якої присвятив Єлисаветграду - місту свого дитинства і юності.

Поет-байкар Микита Годованець з’явився на світ 125 років тому у селі Вікнина (нині - Гайворонського району). Автор близько шестисот оригінальних байок. Зазнав сталінських репресій.

Сторічний ювілей відомого у всьому світі педагога, письменника Василь Сухомлинського широко відзначався у вересні. Його педагогічні та літературні праці видані у 5-и томах.

Цьогоріч мало б виповнитися 60 років уродженцю села Водяне Добровеличківського району Сергію Івановичу Шевченку- краєзнавцю, педагогу, автору сотень статей історико-краєзнавчої тематики. Серед його робіт - «Кобзар і Кіровоградщина», «На пограниччі культур: Кіровоградщина - Польща в літературних зв’язках», «Шульгіни: Інгульська сторінка», «В ім’я України: Василь Нікітін», «Вершники на Інгулі» та багато інших. Сергій Шевченко - лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова (1996).

Список ювілярів завершує поетеса, член НСПУ Валентина  Кондратенко-Процун, яка у вересні відсвяткувала 70-річний день народження. Валентина Фоківна народилася в селі Димине Маловисківського району. Нині живе і працює в селі Олексіївка Добровеличківського району. Автор поетичних збірок «Цвіте мій терновий, запізнілий», «Райські яблука у пелені», «Жнива Магдалини». За останню нагороджена обласною літературною премією імені Євгена Маланюка» (2016).

Науковець музею Наталія Мельниченко ознайомила учнів гімназії-інтернату школи мистецтв з експозицією, розповіла їм цікаві факти з життя письменників.

Олена Надутенко - керівник творчого об’єднання «Парус» добрим словом згадала своїх колежанок Ларису Кокіну, Антоніну Корінь та Валентину Кондратенко-Процун.

Прозвучали записи пісень на слова Антоніни  Корінь «Вже в косі сивина» у виконанні народної артистки України Антоніни Червінської та «Зернятко пісні» у виконанні тріо бандуристок під керівництвом Алевтини Чанковської.

Юні душі зворушив вірш Петра Куценка «В дорозі». Він  присвячений матерям, які завжди чекають на зустріч зі своїми дорослими дітьми.

Усі новини

Довідка про доходи — тепер в "Дії"
Понеділок, 15 серпня 2022 11:05