Лариса Костенко: заклади освіти Кропивницького готові до нового 2019/2020 навчального року

Вівторок, 13 серпня 2019 13:00

За кількістю закладів та структурою освітня мережа Кропивницького задовольняє потреби громадян у здобутті дошкільної та загальної середньої освіти,  забезпечує реалізацію в регіоні концепції безперервної ступеневої освіти. На цьому наголосила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко під час прес-конференції сьогодні, 13 серпня.

В обласному центрі стабільно функціонують 40 дошкільних  закладів освіти різних типів і форм власності та 8 відділень при навчально-виховних об’єднаннях.

- Із 2011 року ми запровадили електронну систему електронної реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти, - відзначила Лариса Костенко. – І за цей час вона підтвердила свою ефективність. Сьогодні в дошкільних закладах є 338 вільних місць і відповідна інформація оприлюднена на сайті управління освіти в розділі «Новини». Влаштувати дитину в садочок можна практично у всіх мікрорайонах Кропивницького. Найбільше  вільних місць – 70, у ДНЗ №48, в ДНЗ №16 – 30. № 42 – 28.

За інформацією начальника управління, у Кропивницькому успішно  працює розгалужена мережа дошкільних закладів освіти  та груп, в яких виховуються та проходять реабілітацію діти з особливими освітніми потребами. Функціонують два дошкільні заклади для дітей з порушенням зору та по одному з порушенням опорно-рухового апарату і для тубінфікованих дітей. Для вихованців, які мають особливі потреби при 34 закладах дошкільної освіти працюють   93 групи, в них займаються  1745 дітей.

Різними формами дошкільної освіти на 1 вересня 2019 року планується охопити  9713 дітей. Зафіксована тенденція до зменшення кількості дітей дошкільного віку: для порівняння.  станом на 01 вересня 2018 було зареєстровано  9906 дітей.

- У той же час, заклади дошкільної освіти у Кропивницькому гостро потребують вихователів, - наголосила Лариса Костенко. – Управління освіти запрошує кропивничан з педагогічної освіти для працевлаштування в дитячі садочки міста.

У Кропивницькому створюються умови для одержання безперервної освіти, забезпечується реалізація принципу наступності в роботі дошкільних і шкільних підрозділів навчально-виховних комплексів  і об’єднань,  сформовано мережу  закладів загальної середньої освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну та якісну освіту.

Існуюча мережа загальної середньої освіти міста налічує 40 закладів, а станом  на 30 травня 2019 року в школах обласного центру навчалося 25207 учнів у 937 класах. Очікувана чисельність школярів  на 01 вересня 2019 року становить 26000 учнів у  946 класах, а до  до перших класів подано 2800 заяв, та утворено 102 класи.

Належним чином забезпечене матеріально-технічне оснащення міських шкіл. Для 36 закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів субвенції та міського бюджету заплановано придбати 3023 комплектів шкільних меблів: парти і стільці.   Станом на сьогодні,  завезено вже 1151 парту.

Для  учнів перших класів придбано дидактичні матеріали з розрахунку 11,7 тисяч гривень на клас, завезено ноутбуки на кожен перший клас і по одному  принтеру на школу.

- Паралельно триває і перепідготовка вчителів початкових класів для «Нової української школи» за відповідними програмами МОН, адже найважливішим завданням освітньої галузі міста залишається надання якісних освітніх послуг, реалізація державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» у Кропивницькому, - підкреслила Лариса Костенко. - Відповідно до Закону «Про освіту», педагогічний працівник, підвищуючи рівень кваліфікації, має отримати 150 навчальних годин.

Серед пріоритетних напрямів  державної політики щодо розвитку освіти важливе значення надається позашкільній освіті, як дієвому важелю соціального виховання та формування життєвої компетенції молоді. Позашкільна освіта розглядається у широкому спектрі позашкільних закладів всього міста: це   три позашкільні заклади  освіти,  два позашкільні заклади Новенської селищної ради  та 20 центрів при закладах загальної середньої освіти. Позашкільною освітою у Кропивницькому охоплено 12 355 дітей.

У новому навчальному році планується відкриття 871 групи за напрямами: художньо-естетичного (479), туристсько-краєзнавчого (10), фізкультурно-спортивного (26), науково-технічного (51), вiйськово-патрiотичного (21), соцiально-реабiлiтацiйного (11), гуманітарного (38). Крім того, вже рік, як в обласному центрі запроваджена електронна реєстрація у всі гуртки.

До мережі освіти міста також входять 6 закладів професійно-технічної освіти в яких навчається близько 2,5 тисяч учнів, 40 % з яких - це мешканці Кропивницького. Активно триває набір учнів на І курс: при запланованому регіональному замовленні 1472 учнів, подано 811 заяв – це  55%. На  державне замовленню, яке цього річ складає  215 учнів, подано 118 заяв, що теж становить  55%.

- Реформування національних освітніх систем, що відбуваються нині в Україні,  передбачає вирішення однієї з першочергових проблем – проблеми якості освіти, - акцентувала увагу Лариса Костенко. -  Саме якісні показники розвитку освіти свідчать про ефективність її функціонування, адже від якості надання освітніх послуг залежить майбутнє країни.  Запровадження профільної освіти забезпечило ріст та стабільність показників якості освіти, а саме: кількість випускників, які отримали золоті та срібні медалі складала  у 2016/2017 н.р – 60,   у 2017/2018 н.р. - 73, у 2018/2019 н.р. – 70, з яких  35 золотих і 35 – срібних.

Заклади загальної середньої освіти Кропивницького укомплектовані педагогічними кадрами на 100%. Якісний склад педагогів  закладів освіти залишається на стабільно високому рівні.

Особлива увага в закладах освіти міста приділяється дітям пільгових категорій. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування на 100% забезпечені підручниками, спортивною формою, безкоштовним харчуванням. Двічі на рік вони проходять медичне обстеження в поліклінічних відділеннях міських лікарень.

У закладах освіти Кропивницького навчається та виховується 2380 дітей, батьки яких є учасниками  антитерористичної операції, з них у закладах загальної середньої освіти - 1525 учнів, закладах дошкільної освіти - 797 дітей та закладах професійної (професійно-технічної) освіти - 58 учнів.  Батьки 46 дітей загинули в зоні АТО, 22 – поранені, 2 – у полоні.

Цікаво та різноманітно для дітей організується їх літній відпочинок. Зокрема, 2019 року в закладах освіти міста працювало 38 дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням дітей та «Літні профільні школи», в яких проводили власне дозвілля 6613 учнів. Це на 316 учнів більше, ніж минулого року.

Дітям було цікаво, бо за національним проектом вони могли стати учасниками  шести мовних таборів та профільних мовних загонів.

Понад 1300 учнів 1-8 класів поглибили свої знання з іноземних мов. Вчителі підготували для них  насичені програми, які органічно поєднали спорт, здоровий спосіб життя, культурологічну, соціальну і екологічну діяльність. До співпраці було запрошено чотирьох волонтери Корпусу Миру - носіїв мови та 12 волонтерів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка івикладачів «ENGLISH клуб Мозаїка». Фіналом мовних таборів став фестиваль «Всі прапори завітали до нас».

Учні 5-8 класів брали участь у  проекті “GoCamp” на базі НВО № 6.

Також працювали такі табори:

 • «Інтенсивна літня школа STEMCamp School» з програмування та IT- технологій – НВО»Науковий ліцей»;
 • «Інтенсивна літня школа STEMCamp School» (практична профорієнтація) – ЗОШ №4;
 • «Інтенсивна літня школа STEMCamp School» ( громадянська активність та культурна дипломатія «Школа успіху») – НВО ім. Шевченка;
 • літня школа бізнес – лідерства – НВО №19, НВК №34;
 • школа волонтерів – ЗОШ № 29;
 • школа виживання –НВО 33,
 • школа – проект «Сокіл – Джура» - НВО «ЗОШ-інтернат»;
 • школа парамедиків «Знай! Умій! Врятуй!» – НВК №26;
 • школа робототехніки SmartRobots – НВО «Вікторія-П»;
 • школа «Діти створюють країну» – НВО №25;
 • школа сучасних панянок – НВО №15;

та інші.

400 дітей відвідали заняття у басейні ДЮСШ “Надія”.

Вперше у Кропивницькому в обласній дитячій лікарні стартувала благодійна акція «Літнє свято дітям» для пацієнтів, які перебували на лікуванні. Вони мали можливість взяти участь у різноманітних майстер-класах з виготовлення оберегів, браслетів, квітів з гофрованого паперу, орігамі, долучитися до  уроків акторської майстерності, інтелект-шоу.

- Велику увагу міська влада приділяє покращенню матеріально-технічної бази закладів освіти, - відзначила Лариса Костенко. -   Варто відзначити, що у 2019 році. як і в попередні роки.  заплановано відремонтувати шість сучасних спортивних залів в НВО №19,20,24,29,33,35. Для зберігання теплової енергії в навчальних закладах продовжується замінена дерев’яних вікон на пластикові. Число енергозберігаючих вікон складає  вже 65% - це непоганий результат і це запорука того. що діти навчатимуться у теплих приміщеннях.

У поточному році виконано капітальний ремонт  приміщень. замінено вікна в НВО № 8, 19, ДНЗ № 1, 35, 20, 25, Науковий ліцей. До початку опалювального сезону заплановано завершити такі роботи в ЗОШ № 30, 29, 26, 22. Здійснено  ремонт системи опалення та тепломережі в НВО № 19, 25, ДНЗ № 17. До пуску тепла планується закінчити такі ремонти в ЗОШ № 4,  35,  14, 32.  Проведено частковий благоустрій територій ДНЗ № 62,68, 27, НВРО «Мрія», а у планах -   Козацька гімназія. Завершено капітальний ремонт приміщень гімназії Тараса  Шевченка, облаштування оздоровчо-спортивного блоку в ДНЗ № 73, огорожі НВО № 19, 33 (заплановано до початку опалювального сезону ЗОШ № 22), спортивних майданчиків НВК №34 та «Кропивницький колегіум», будівництво футбольного поля в НВО № 16 .

За інформацією Лариси Костенко, на даний час виконуються наступні ремонтні роботи:

Ремонт покрівлі: НВО № 16, СЗОШ № 1;

Ремонт спортивних залів: НВО № 19,20,24,29; 33 (план НВО 35)

Заміна вікон: НВО № 24,26, ЗОШ № 22;

Ремонт системи опалення та тепломережі: НВО № 4, 32;

Ремонт санвузлів: НВО № 18, 19; 6

Благоустрою: ДНЗ № 27.

В рамках проекту Громадського бюджету у 2019 році придбано медичне обладнання для лікування дітей з вадами зору (ДНЗ №46 ) на загальну суму 57,0 тис. грн. та заплановано встановити дитячі та спортивні майданчики   НВО № 1, 8, ДНЗ № 35, ЗОШ № 37, СЗОШ № 1.

Відкрито  третій  інклюзивно-ресурсний центр на базі НВО № 26. За рахунок коштів субвенції та міського бюджету закуплено  обладнання для ІРЦ та інклюзивних класів та груп і спеціальних  класів.

У 2019 році укладені енергосервісні договори на будівлі закладів освіти ( ДНЗ № 24,61, 71, 69, 54, ЗОШ № 4). Заходами передбачено утеплення будівлі, покрівлі, заміна вікон на енергозберігаючі, встановлення ІТП, балансування системи опалення. Відповідно до запланованих заходів на 2019 рік вже проведено утеплення дахів мінеральною ватою в ДНЗ № 24, 69 та триває розробка проектів утеплення будівель.

У 2018 році встановлені системи автоматичного регулювання споживання теплової енергії за рахунок коштів інвесторів в ДНЗ № 2, 3, 60, 62, 67, ЗОШ №14, 29, НВО№ 8, 24, 32, СЗОШ № 3, ЦДЮТ.  Від впровадження заходів енергозбереження заклади освіти Кропивницького змогли зекономити для бюджету міста понад 2,5 мільйона гривень.

Загалом, зробила висновок Лариса Костенко, всі заклади освіти міста готові до нового 2019/2020 навчального року,  а міська влада повністю тримає на контролі всі питання їх фінансового, технічного та матеріального забезпечення.

Усі новини