Кропивницький став на крок ближчим до встановлення меж міста: депутати районної ради погодили проєкт землеустрою

П'ятниця, 28 березня 2025 15:21

Кропивницька районна рада погодила проєкт  землеустрою щодо встановлення меж міста Кропивницького. Відповідне рішення депутати районної ради ухвалили на своєму засіданні сьогодні, 28 березня.

Проєкт землеустрою був розроблений державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою, згідно з яким площа обласного центру становитиме 11344,3072 гектара і до меж міста включається територія селища Нового.

 - Процес виготовлення проєкту і прийняття рішення відбувається максимально публічно і прозоро у повній відповідності до чинного законодавства України, - наголосив з трибуни сесійної зали районної ради секретар міської ради Олег Колюка. – Перед розглядом проєкту депутатами Кропивницької районної ради ми запросили на зустріч голів Соколівської, Первозванівської, Великосеверинівської та Катеринівської громад – сусідів Кропивницького, щоб пояснити їм нашу позицію і підтвердити законність встановлення меж обласного центру.

В основу розробки проєкту землеустрою щодо зміни межі міста Кропивницького прийняті матеріали Генерального плану міста, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 12 вересня 2000 року.

Проєктом землеустрою передбачається встановлення проєктної межі міста Кропивницького з урахуванням генерального плану, даних Державного земельного кадастру щодо зареєстрованих та внесених до ДЗК меж населених пунктів с. Соколівське, с. Черняхівка (Соколівська ТГ), с. Підгайці (Великосеверинівська ТГ), с. Бережинка (Первозванівська ТГ).

- Розширення меж Кропивницького здійснюється шляхом приєднання території селища Нове  та за рахунок приміських земель розташованих в адмінмежах Кропивницької міської ради, тому необхідність погодження суміжних територіальних громад відсутня, - пояснив Олег Колюка. – Сьогодні  Кропивницький один з небагатьох міст-обласних центрів, яке не має меж, що безумовно позначається на можливостях розвитку міста як обласного центру. Це важливо в економічному, соціальному, культурному, інфраструктурному плані.

Кропивницький, як обласний центр взяв на себе основний тягар після повномастштабного вторгнення: Кропивницька міська територіальна громада надала прихисток громадянам з 13 областей України. Станом на 27 березня 2025 року на обліку в департаменті соціальної політики Кропивницької міської ради перебувають 23576 внутрішньо переміщених осіб.  В місті планується будівництво житла для військових і ВПО. Вже надані відповідні пропозиції до міністерств.

За оперативними даними на території Кропивницької міської територіальної громади після 24 лютого 2022 року перемістилось понад   60 суб’єктів господарювання  із 7 регіонів України. Збільшення кількості навчальних закладів вищої та передвищої освіти  - релоковано 7 закладів із Донецької та  Херсонської областей. Це завжди підготовка нових спеціалістів, які так потрібні для українських підприємств, установ та організацій.

Наразі, за ініціативи Кропивницьких підприємств ТОВ "Росток-Агро" та ПАТ НВП "Радій" проводиться робота над створенням двох індустріальних парків, де будуть розміщені нові підприємства, в тому числі і релоковані, переробної промисловості, приладобудування та інших високотехнологічних галузей.

- І відсутність меж громади може негативно вплинути на залучення інвестицій з кількох причин, - акцентував увагу депутатів Олег Колюка

По-перше, відсутність чітко визначених меж може створити невизначеність щодо власності та прав власності на земельну ділянку, що знижує впевненість інвесторів у юридичну систему. Це може зробити інвестиції менш привабливими через ризик недостатньої захищеності прав власності.

По-друге, відсутність меж може призвести до конфліктів між різними громадами або територіями, що може створити небезпеку для інвесторів та їхніх майбутніх проєктів. Непорозуміння щодо того, яка територія чи громада має владу над проектом, може призвести до правових проблем і затримок у реалізації інвестицій.

Крім того, відсутність меж може також вплинути на ефективність управління ресурсами та інфраструктурою. Без чітко визначених меж важче координувати планування та імплементацію інфраструктурних проєктів, які можуть бути ключовими для залучення інвестицій.

   - Ми на чужу територію  не претендуємо, але і хочемо нарешті  зафіксувати межі міста, території які нам належать, - наголосив Олег Колюка. – Щиро дякую за порозуміння і підтримку депутатським корпусом запропонованого проєкту  рішення, адже Кропивницький вкрай потребує встановлення меж, відкладати це питання вже було  неможливо.

Наступним етапом стане передача проєкту землеустрою на розгляд Кабміну з подальшим внесенням його до сесійної зали Верховної Ради України. І Кропивницький отримає нарешті власні межі міста!

 

Усі новини