Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству готовий надавати допомогу
Міський центр запобігання та протидії насильству у Кропивницькому готовий до повноцінної роботи. Такого висновку дійшли члени моніторингової групи Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні разом із Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко, які сьогодні, 16 травня, з робочою поїздкою відвідали Кропивницький, зокрема і міський шелтер.
Супроводжували моніторингову групу колеги із міської міжвідомчої робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запобігання торгівлі людьми, зокрема заступник міського голови Сергій Колодяжний, директорка департаменту соціальної політики міської ради Юлія Вовк, депутатки міської ради Катерина Колтунова, Анна Зарічна, Катерина Шамардіна.
Кропивницький центр запобігання та протидії насильству створили влітку минулого року. До складу центру входять: притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі з кризовими кімнатами, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги та цілодобова служба "Телефону довіри".
- Приміщення, яке було виділено для розміщення притулку потребувало капітального ремонту, здійснили його за кошти державної субвенції у 4,4 млн грн, - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Юлія Вовк.
За ці кошти також придбали і автомобіль для двох мобільних бригад, які працюють не лише в Кропивницькому, а й охоплюють територію в радіусі 50 км навколо обласного центру. А вже до облаштування шелтеру долучився Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, зокрема фонд допоміг із ремонтом двох кризових кімнат (1,7 млн грн), їх облаштуванням разом з притулком (926 тис грн), і утепленням фасаду будівлі (1,2 млн грн).
Моніторингова група оглянула дві кризові кімнати, розраховані на 5 осіб і сам притулок, готовий одночасно прийняти 21 особу. Тут є все необхідне для тимчасового проживання: в кімнатах — ліжка для дорослих і дитячі, санвузли з душовими кабінками, пралками, є все необхідне, щоб і попрасувати одяг, повністю облаштовані кухні сучасною технікою і укомплектовані посудом, працює кімната відпочинку з ігровою зоною для діток. Тут же розташовані і кабінети для працівників центру разом із директором закладу.
Обговорили також і подальші напрями роботи, зокрема, розробку програми роботи з кривдниками.
Загалом увесь комплекс виконаних робіт по створенню міського центру запобігання та протидії насильству моніторингова група високо оцінила, про що говорила регіональна координаторка UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення, Людмила Акімова, яка й раніше не одноразово приїздила в Кропивницький. Також вона наголошує, що притулок і кризова кімната, це перш за все комплекс послуг, які треба надати постраждалим, а не просто місця для тимчасового проживання.
Звернутися за необхідною допомогою у Кропивницькому можна за номером телефону мобільної бригади соціально-психологічної допомоги 063-216-87-35.
Отримати карту перенаправлення до міського центру запобігання та протидії насильству постраждалі можуть від поліції або центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.