Кропивницький активно готується протидіяти другій хвилі коронавіусу: місто потребує кваліфікованих лікарів
У Кропивницькому готуються до активної протидії другій хвилі поширення коронавірусної інфекції. Ситуація із захворюванням на COVID-19 в обласному центрі стала темою брифінгу начальника управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук сьогодні, 08 вересня.
- Пандемія COVID поширюється світом і статистика захворювань небезпечним вірусом у Кропивницькому, на жаль, сумна. Готуємося до пікового зростання захворювання, концентруємо зусилля на наданні якісної медичної допомоги населенню,- наголосила Оксана Макарук. - Нагадую, госпітальною базою для надання медичної допомоги хворим COVID-19 визначено стаціонар № 1 Центральної міської лікарні. У його структурі 255 ліжок, 125 з яких - інфекційного профілю, у тому числі 12 боксів, а це 36 ліжкомісць.
За словами очільниці управління, на стаціонарному лікуванні у Центральній міській лікарні сьогодні перебувають 44 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19. За оперативними даними станом на 07 вересня по області зареєстровано 867 випадків інфікування, з яких 705 - у Кропивницькому.
За офіційними даними в Кіровоградській області зафіксовано 47 летальних випадків, з них 32 - по місту Кропивницькому. Одужало в області - 725, у Кропивницькому - 594 особи. Із них 363 особи проходили курс лікування у Центральній міській лікарні.
Оксана Макарук зазначила, що останніми тижнями спостерігається стабільне збільшення кількості захворювань на коронавірус.
- Близько 80 % хворих підлягають лікуванню в амбулаторних умовах. І лише пацієнти з ознаками тяжкого та критичного стану для життя мають бути госпіталізовані. На сьогодні лікарня повністю забезпечена медичним обладнанням, - підкреслила начальник управління. - Одним з основних аспектів лікування коронавірусної хвороби у стаціонарних умовах є киснева підтримка. Ми маємо для цього в арсеналі кисневі концентратори. А для підсилення ефективності роботи відділення ми придбали засоби захисту, необхідне обладнання, апарати штучної вентиляції легень, які на сьогодні задіяні максимально для надання медичної допомоги.
Кропивницький у всеозброєнні має бути готовим зустріти нову хвилю поширення COVID-19. Саме тому міський голова Андрій Райкович своєчасно ініціював створення сучасного відділення легеневої терапії в комплексі з потужним комунальним діагностичним центром у стаціонарі №2 ЦМЛ.
- Сьогодні всі наші зусилля сконцентровані на тому аби якомога швидше до початку другої хвилі захворювання ввести новостворене відділення в експлуатацію, - відзначила Оксана Макарук. - Найближчим часом плануємо відкрити діагностичний центр із новітнім комп'ютерним томографом. Адже томографія є найефективнішим методом діагностики коронавірусних пневмоній.
За словами Оксани Макарук, кошти на придбання томографа були виділені з міського бюджету і апарат вже готовий до запуску в експлуатацію.
Одночасно у Центральній міській лікарні активно тривають роботи по ремонту приміщення терапевтичного відділення. Тут функціонуватимуть і палати інтенсивної терапії на 6 койкомісць. Аби максимально забезпечити потреби у наданні медичної допомоги хворим на запалення легень, планується закупити додатково мінімум 20 сучасних кисневих концентраторів.
На брифінгу Оксана Макарук звернула увагу кропивничан на необхідність чіткого дотримання алгоритму дій у разі підозри на коронавірусну хворобу.
- У разі підозри: підвищена температура, ознаки респіраторного захворювання, нежить, сухий кашель, ломота, біль в тілі людина має зв'язатися телефоном зі своїм сімейним лікарем. Він консультує пацієнта, а при необхідності призначає виїзд мобільної бригади на дім до пацієнта для здійснення ПЦР тестування. Якщо у пацієнта не підписана декларація з сімейним лікарем, це не обмежує його права на отримання медичної допомоги. Хворий може звернутися на регіональну гарячу лінію, яка визначена Міністерством охорони здоров'я по кожній області. У Кропивницькому це номер: 24 13 14. Ця лінія працює вдень, але є і цілодобова регіональна гаряча лінія: 800 500 238, диспетчер якої скоригує дії пацієнта. Крім того, можна викликати бригаду екстренної медичної допомоги за телефоном 103.
У Кропивницькому запроваджено ІФА тестування, звернула увагу начальник управління охорони здоров’я. Ці лабораторні дослідження виявляють антитіла до коронавірусної хвороби і можуть свідчити про гострий період хвороби, або про вже перенесене захворювання. ІФА тестування проводиться на базі поліклінічного відділення № 1 по вулиці Габдрахманова та на базі поліклінічного відділення Центральної міської лікарні по вулиці Кропивницького.
- Безкоштовне ІФА тестування проводиться для медичних працівників, працівників груп ризику та для осіб, яких з підозрою направляють на госпіталізацію і які мають електронне направлення від сімейного лікаря. Для всіх інших категорій населення це тестування платне, - підкреслила Оксана Макарук.
Лікування коронавірусної інфекції здійснюється за затвердженим протоколом. – Фінансування такого “ковідного пакету” лікування здійснюється через опорний заклад - Центральну міську лікарню. В пакет безкоштовних послуг входять: тестування, лабораторні обстеження, медикаментозний супровід відповідно до національного переліку, інструментальне обстеження та консультація необхідних спеціалістів.
Оксана Макарук акцентувала увагу також на проблемі з кадровим забезпечення Центральної міської лікарні.
- Дуже складно сьогодні знайти професійних лікарів, в першу чергу, анестезіологів. Враховуючи прогноз щодо збільшення пацієнтів завчасно запрошуємо на роботу лікарів анастезіологів, інфекціоністів, - повідомила начальник управління. – Маємо для них і певні стимули: забезпечення житлом в новозбудованій житловій багатоповерхівці та створення належних умов.