Кропивницька міська рада дала старт зведенню сучасного житлового кварталу

П'ятниця, 2 вересня 2022 14:44

Сьогодні, 02 вересня, продовжилося сьоме засідання дев’ятої сесії Кропивницької міської ради. Під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки депутати розглянули майже 90 питань щодо регулювання земельних відносин.

Зокрема, депутатський корпус дозволиив внести зміни до містобудівної документації Генерального плану та Плану зонування території міста Кропивницького щодо земельної ділянки в межах вулиць Михайлівської та Миколи Смоленчука зі зміною рекреаційної зони активного відпочинку та території зелених насаджень загального користування на зону багатоквартирної житлової забудови.

Депутати доручили управлінню містобудування та архітектури Кропивницької міської ради виступити замовником робіт по внесенню змін до містобудівної документації Генплану та Плану зонування території міста Кропивницького, звернутися до ДП Українського Державного науково-дослідного інституту проєктування міст "Дніпромісто" імені Білоконя для внесення змін до Генплану і Плану зонування, здійснити фінансування розроблення внесення змін до містобудівної документації за рахунок коштів користувача земельної ділянки приватного підприємства "ТЕРРА 2006" та провести громадські обговорення розробленої містобудівної документації на зазначену земельну ділянку.

Таким чином міська рада дала старт майбутній забудові  багатоповерхівками із сучасним плануванням у центральній частині міста.

Пояснення стосовно майбутньої житлового кварталу надав і представник приватного підприємства "ТЕРРА 2006" Гліб Підковський. За його словами, забудова займе 30% площі земельної ділянки, яку підприємство взяло в оренду. Тут планують звести три десятиповерхові будинки, у яких загальна житлова площа складе понад 13 тисяч квадратних метрів. Будинки зводитимуть з укриттями, біля них облаштують прибудинкову зону, дитячий майданчик. Крім того, забудовник зобов’язується зробити вклад і в благоустрій набережної річки Інгул.

Як пояснила начальниця управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова, Кропивницька міська рада і ПП "ТЕРРА 2006" підписали Меморандум, згідно з яким забудовник передасть у комунальну власність громади Кропивницького чотири квартири на загальну вартість 4 мільйони гривень. Крім того, Меморандумом захищено інтереси громади — у разі невиконання зобов’язань забудовником, договір оренди земельної ділянки із ним розірвуть.

Обговорення цього питання викликало жваву дискусію депутатів, утім врешті аргументи, які озвучив депутат Олександр Цертій — що у Кропивницькому сьогодні надзвичайно мало будується житла, якого потребують і містяни, і вимушені переселенці, переконали більшість депутатів підтримати рішення про внесення змін до містобудівної документації Кропивницького.

На засіданні депутати розглянули також понад 80 питань щодо регулювання земельних відносин.

Усі новини