Кропивницька ЛШМД отримає обласну субвенцію на створення новітнього операційного блоку

Четвер, 17 червня 2021 15:00

На створення у Кропивницькій лікарні швидкої медичної допомоги сучасного операційного блоку виділена субвенція з обласного бюджету у сумі 15 мільйонів гривень. Відповідне рішення ухвалили депутати обласної ради на сесійному засіданні  сьогодні, 17 червня.

Прийняттю такого рішення передували тривалі перемовини та дискусії. Під час сесії перед депутатами виступив Кропивницький міський голова Андрій Райкович з проханням підтримати обласний центр і виділити необхідні кошти на будівництво такого важливого для громади закладу охорони здоров’я.

- Лікарня швидкої медичної допомоги - це ургентна хірургічна лікарня, якої 50 років не торкалися процеси оновлення і модернізації. В останні роки у місті немало зроблено в галузі охорони здоров'я: ми придбали цій лікарні нову апаратуру, вперше за  60 років облаштували новітній травматологічний пункт, - відзначив очільник міста. - І запланували реконструкцію серця ЛШМД - операційного блоку. Але Covid змусив нас кардинально розвернутися. Бо ковідна база в Центральній міській лікарні на Валах теж стала опорною. І найбільшу кількість хворих доставляли саме туди. Я вдячний обласній лікарні за тісну співпрацю, але нам довелося в рекордні терміни створити надсучасну легеневу терапію, яка працює за стандартами госпіталю НАТО. У такій ситуації міській владі довелося вперше взяти кредит -  і це немалі гроші.

Тож сьогодні місто просить підтримки на оновлення чергового медичного об’єкта у Кропивницькому. Загальна вартість створення нового операційного блоку складає 47 мільйонів гривень. Місто ж просить про субвенцію у розмірі 15 мільйонів. До того ж, варто зауважити, що на лікування в ЛШМД потрапляють не лише кропивничани, а жителі всієї області.

Врешті - решт депутати обласної ради почули всі аргументи Андрія Райковича, зрозуміли виклики, що стоять перед містом і підтримали нагальний проєкт рішення.

Усі новини