Кропивницька громада — в Альянсі доброчесності місцевого самоврядування
Альянс доброчесності місцевого самоврядування стартував у Києві 28 жовтня. Серед представлених 22 громад з 10 областей, в пілотному проєкті і місто Кропивницький. Участь у роботі Альянсу доброчесності місцевого самоврядування взяв заступник міського голови Михайло Бєжан.
Громади, які приєдналися до Альянсу доброчесності місцевого самоврядування виявили ініціативу і працюватимуть над покращенням процедур доброчесності, прозорості та довіри у своїх громадах. Альянс діє в рамках проєкту «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)», який фінансується спільно USAID (Агентством США з міжнародного ровзвитку) та UK International Development (Агентством з міжнародного розвитку Великої Британії). Протягом п’яти років Альянс об’єднає 80 українських громад.
У переліку відібраних в першій когорті громад: Чугуїв, Мерефа, Люботин, Миргород, Тростянець, Прилуки, Шепетівка, Бориспіль, Ірпінь, Ромни, Жмеринка, Хмільник, Умань, Кам'янець-Подільський, Буча, Олександрія, Харків, Хмельницький, Біла Церква, Кропивницький, Вінниця, Полтава.
Першочерговими задачами Альянсу в рамках співпраці з громадами буде оцінка корупційних та управлінських ризиків і розробка Планів покращення доброчесності, перегляд та вдосконалення місцевих регуляторних актів, підвищення спроможності антикорупційних уповноважених, допомога в цифровізації та покращення цифрової спроможності. Крім того, Pro-Integrity готуватиме громади Альянсу доброчесності до співпраці з міжнародними фінансовими інституціями та приватними інвесторами.
Відібрані до участі у проєкті громади стануть взірцями в оцінці корупційних та управлінських ризиків у критичних сферах повноважень місцевого самоврядування (закупівлях, управлінні земельними ресурсами, управлінні нерухомим комунальним майном, містобудуванні та архітектурі), вдосконаленні і запровадженні нових цифрових рішень для мешканців громад, побудові партнерств з міжнародними фінансовими інституціями, а також містами ЄС та США.
- Ефективність – дуже важливий критерій співпраці. Тож результатом співпраці ми очікуємо впровадження системних змін, які потрібні громадам, зокрема, і для економічного розвитку та залучення інвестицій. Адже громадам є що запропонувати інвесторам. Але дуже важливо виконати «домашню роботу» у вигляді необхідних реформ і показати інвесторам потенціал – а підзвітна влада, ефективність, прозорість та зрозумілість процедур і регуляцій є ключовими факторами формування довіри для інвесторів, - зазначив Богдан Бойко, керівник напрямку підтримки доброчесності в місцевому самоврядуванні.
Довідково:
Проєкт "Сприяння доброчесності у публічному секторі” (Pro-Integrity) – амбітна та наймасштабніша антикорупційна ініціатива за часів незалежності України. Мета Pro-Integrity – підвищення ефективності роботи антикорупційних державних органів на національному рівні, посилення антикорупційного контролю на місцевому рівні та забезпечення прозорості в процесі відбудови України.