Креативність та інновації в бізнесі: у Кропивницькому пройшов форум для влади і підприємництва

Середа, 8 листопада 2023 17:11

Сьогодні, 08 листопада, у Кропивницькому на базі ЦНАП “Прозорий офіс” відбувся форум “Креативність та інновації в бізнесі”, де йшлося про підтримку малого і середнього підприємництва з боку влади, про реалізовані у цій сфері проєкти за останні два роки на рівні міської ради та успішні кейси від бізнесу.

Форум також став своєрідним зрізом ефективності роботи Центру підтримки підприємництва, який запрацював влітку цього року при міській раді. Сам центр - це результат реалізації проєкту, з яким Кропивницька міська рада виграла конкурсний відбір для органів місцевого самоврядування в рамках програми міжнародної допомоги "EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією GIZ.

Серед учасників сьогоднішнього форуму було чимало підприємців, які пройшли безкоштовні тренінги Центру, також ті, хто вже користувалися інструментами підтримки бізнесу, які надає міська рада, або ж прийшли познайомитися з цими програмами.

Привітав учасників форуму начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович. Він  подякував підприємцям за ту системну роботу, що ведеться разом із місцевим самоврядуванням для стабілізації економіки регіону.

-  Ми об'єднані спільною ідею в єдиному економічному просторі, за єдиними державними правилами, що забезпечують розвиток і підтримку бізнесу. Попри війну область продовжує працювати над сприятливими умовами для бізнесу. А бізнес своєю чергою демонструє соціальну складову роботи — це і військове волонтерство, і підтримка ВПО. Ми памʼятаємо ті дні, як не рахуючись зі статками і прибутками ви виконали колосальну роботу, повʼязану із формуванням підрозділів ЗСУ та ТРО. Ми продовжуємо працювати над відновленням економіки і позитивними змінами в конкурентоспроможності регіону, над підвищенням рівня життя населення. Всі наші програми спрямовані на забезпечення стабільної роботи регіону, - наголосив Андрій Райкович.

Разом з тим, очільник області подякував і міжнародним партнерам, чиї грантові програми були реалізовані у Кропивницькому.

Своєю чергою, заступниця директора програми  EU4Business Тетяна Аніщук високо оцінила роботу кропивницької громади з реалізації двох проєктів, які фінансувалися  Європейським Союзом спільно з урядом Німеччини — це онлайн платформа «Діловий Кропивницький» і центр підтримки підприємництва «BusinessKrop-HUB».

- Ми дуже тішимось , що ваша громада долучилась до наших конкурсів, перемогла і ви створили онлайн-платформу, а наступним етапом став бізнес-центр, що стане драйвером економічного розвитку для міста, - відзначила Тетяна Аніщук.

За грантову підтримку міських проєктів, що безпосередньо стосуються розвитку бізнесу дякував і заступник міського голови Олександр Мосін. Відзначив він також і роботу місцевих підприємців та фахівців міської ради.

- Ми вдячні нашим донорам за фінансову підтримку проєкту зі створення бізнес-центру. Бізнес нашої громади зацікавлений в нових знаннях і обміні досвідом. А залучення інвестицій - це спільна відповідальність і місцевої влади, і бізнесу. Тільки творче втілення інновацій дозволяє переходити бізнесу на нові ступені розвитку. Ми вдячні нашим підприємцям за прагнення розвиватися у цей тяжкий для вас час. Те, що ви вкладаєте у свій розвиток, це сприяє і розвитку нашого краю. Реалізуємо проєкти - розбудовуємо потужну європейську Україну!

Про інновації в бізнесі говорили на прикладі цілком предметних тем поважні спікери на онлайн-зв'язку зі столиці та сусідніх регіонів. Зокрема, керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Баннік презентував можливості для бізнесу на порталі “Дія”, про “хмарні технології” у сучасному бізнесі говорив народний депутат Олександр Федієнко, своїм досвідом ділився керівник центру підтримки підприємців у Кривому Розі Руслан Шамрін.

Як креативність впливає на розвиток бізнесу учасники форуму розглянули на прикладі  місцевих брендів. Своїми успішними кейсами у сфері краси, виробництва одягу, ресторанного бізнесу та доставці води ділились кропивницькі бізнес-вумен.

Підсумки форуму підбив заступник міського голови Михайло Бєжан. Говорив посадовець і про роботу Центру, яким він опікується. Так, за словами Михайла Бєжана, рішення передбачити фінансування роботи Центру на наступний рік отримало підтримку від депутатського корпусу. І в 2024 році на базі Центру підтримки підприємництва продовжаться тренінги, навчання, консультації, в планах також запровадити бізнес-ранки з владою (досвід німецького міста - партнера Крефельд). Натомість від підприємців міська влада чекає активнішого зворотнього зв'язку, зокрема пропозицій щодо співпраці.

Що стосується фінансової підтримки малого та середнього підприємництва, то вона передбачає часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами банків, фінансову допомогу для впровадження інвестиційних бізнес-проєктів, у тому числі на умовах співфінансування РФПП. За детальнішою інформацією з цього питання підприємцям варто звертатися до департаменту з питань економічного розвитку міської ради, адже не всі знайомі із цими інструментами і можливостями їх використання у своїй роботі.

- Звісно, сьогодні на першому місці державної політики - допомога ЗСУ , а друге — це підтримка українського бізнесу, - підсумував Михайло Бєжан.

Усі новини