«Креативна лабораторія музикознавця»: у Кропивницькому успішно триває Всеукраїнський фестиваль української музики
У Кропивницькому триває престижний IV Всеукраїнський фестиваль – конкурс української академічної музики «Класик – проект», присвячений пам’яті Юлія Мейтуса.
В рамках фестивальної програми в ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулися спільні заходи, підготовлені музичною школою № 2 ім. Ю. Мейтуса, бібліотекою та музеєм музичної культури імені К. Шимановського, які з цікавістю відвідали гості міста, викладачі музичних шкіл та співробітники музеїв.
Особливими гостями у ці дні стали Богдана Фроляк – композиторка, лауреат премії ім. Т. Шевченка, Наталя Дремлюга – дочка відомого композитора М. Дремлюги та Ірина Сікорська – старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. М. Т. Рильського НАН України.
«Креативну лабораторію музикознавця» відкрила директорка музичної школи №2 та засновниця фестивалю Валентина Ревенко.
- Фестиваль працює вже багато років поспіль і сьогоднішній творчий захід дасть можливість виявити найталановитіших дітей-композиторів та продемонструвати їхні здобутки, - наголосила Валентина Ревенко. – Для нас надзвичайно важливо, що фестиваль, завжди знаходить підтримку у місцевої влади, як в обласній державній адміністрації в особі Валентини Животовської, так і в управлінні культури і туризму міської ради в особі Анни Назарець.
Після виступів Богдани Фроляк та Наталі Дремлюги, Ірина Сікорська представила шанувальникам музики нові книги – здобутки фестивалю,ноти, методичні посібники. Особливу зацікавленість у гостей фестивалю викликала колективна монографія «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур», видана під редакцією директора музею музичної культури ім. К. Шимановського Олександра Полячк за сприяння Українського Культурного Фонду.
Також в рамках фестивалю відкрилася виставка «Українські народні пісні в листівках-ілюстраціях видатного художника Амвросія Ждахи», облаштована спільно зі спеціалістами відділу мистецтв бібліотеки та музею музичної культури.
- Цінність цих листівок в їх унікальності, - відзначив Олександр Полячок. - Відомий художник, спілкуючись з композиторами Лисенком та Ніщинським, які обробляли народний фольклор, надихнувся створенням сюжетів до цих пісень. Художника, також можна вважати і нашим земляком, адже він вчився і проживав деякий час в нашому місті, наприкінці ХІХ та на початку ХХ століть. Листівкам понад 100 років, вони унікальні, створені в стилі «арт-нуво» - модерн.
У фондах Кропивницького музею музичної культури ім. К. Шимановського» зберігається повна філокартична серія цих листівок: такої колекції більше немає ні в Україні, ні за кордоном. Цікавим є той факт, що перше видання цих листівок на початку ХХ століття дало можливість зібрати кошти на встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в Києві.