КП «Теплоенергетик» проінвестує у власні інженерні мережі понад три мільйони гривень

Середа, 23 вересня 2020 08:47

Інвестиційна складова діяльності комунального теплогенеруючого підприємства КП «Теплоенергетик» у 2020 році становитиме 3,048 мільйона гривень. Такий показник погодив виконавчий комітет міської ради Кропивницького на своєму засіданні у вівторок, 22 вересня.

Інвестиційна програма фінансуватиметься за рахунок прибутку підприємства від провадження ліцензованої діяльності у сфері теплопостачання, який у поточному році складе 15,5 мільйонів гривень.

За інформацією директора департамента з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Ніни Рахуби, інвестиційною програмою передбачені заходи щодо недопущення аварійних ситуацій на теплових мережах та скорочення в них втрат теплової енергії.

- Загальна довжина магістральних та розподільчих теплових мереж, які експлуатуються і обслуговуються КП «Теплоенергетик» становить 164 км. Стан тепломереж загалом незадовільний, більш ніж 85% трубопроводів експлуатуються понад 25 років. Втрати теплової енергії в мережах складають від 5% до 25%, що відповідає середньозваженому відсотку втрат в системах теплопостачання підприємства у межах 21%., - зауважила Ніна Рахуба.- У зв'язку з низькою надійністю теплових мереж, через відсутність резервування, давно вичерпаний їхній природний ресурс, а через незадовільну теплоізоляцію, мають місце великі втрати тепла, що приносять суттєві економічні збитки внаслідок частих аварій та значних обсягів ремонтних робіт.

Для зниження рівня втрат ресурсів планується провести реконструкцію теплових мереж загальною протяжністю 125 погонних метрів  із заміною на сучасні, попередньо ізольовані пінополіуретаном трубопроводи  по вул. Волкова.

- Дана магістральна надземна теплова мережа є частиною магістральної тепломережі від Південно-західної котельні по проспекту Промисловому, 8. Вона введена в експлуатацію у 1986 році, вже відпрацювала свій термін експлуатації та потребує заміни. За останні три роки на цій ділянці теплової мережі довелося усувати більше 30 поривів, - звернула увагу директор департаменту.

У той же час, магістраль забезпечує теплопостачанням 25 житлових будинків, лікувальний та навчальний заклади, 4 дитячі садки та інших споживачів.

- Впровадження заходів по модернізації теплової мережі по вул. Волкова від ТК18 до ЦТП «Правди-93» дозволить підвищити надійність експлуатації теплових мереж, покращити якість теплопостачання споживачів та скоротити втрати теплової енергії при транспортуванні. Термін окупності заходу - 16 місяців, - наголосила Ніна Рахуба.  

Усі новини