Конкурс “Дієві ініціативи”: у Кропивницькій міській раді триває прийом документів від громадських організацій

Середа, 26 травня 2021 17:54

У Кропивницькій міській раді триває конкурс проєктів інститутів громадянського суспільства “Дієві ініціативи” на 2022 рік, прийом документів на який  завершиться 31 травня.

Аби іще раз нагадати про всі вимоги конкурсу у міськраді провели воркшоп для представників місцевих громадських організацій. Зокрема, учасниками такого практичного семінару стали представники БФ “Добра освіта”, КОО ТСО України, ГО «Мобільна волонтерська група», Центру розвитку національних культур “Єдина родина”, міської профспілкової організації працівників освіти і науки України міста Кропивницького, ГО “Територія успіху”, ГО “Бойове братерство”, ГО “Асоціація жінок України “Дія, Кропивницький”.

- Сьогодні ми говоримо про один із інструментів розвитку громадянського суспільства - громадські організації мають змогу отримати кошти з місцевого бюджету на реалізацію своїх проєктів. У 2020 році міською радою була затверджена програма розвитку громадянського суспільства “Діалог”, на основі якої і прописувалися умови конкурсу “Дієві ініціативи”. Серед учасників зібрання - переможці конкурсу минулого року і цьогорічні претенденти. І якщо від громадських інституцій зростатиме інтерес до конкурс, це буде сигнал для міської влади про перегляд фінансування, - звернувся до учасників воркшопу секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

Він нагадав, що сам конкурс проводиться у три етапи: перший етап передбачає оцінку конкурсних пропозицій, на другому - проводиться відкритий захист конкурсних пропозицій,  а третій етап - це формування рейтингів.

Учасниками конкурсу можуть бути громадські організації, зареєстровані не менш ніж за 6 місяців до оголошення конкурсу, із юридичною адресою у Кропивницькому, або в селищі Новому. Загальний фонд “Дієвих ініціатив” - 200 тисяч гривень. Умовами участі в конкурс передбачено також і співфінансування, максимальна сума коштів, що виділяється з бюджету на один проєкт становить 50 тис грн, при цьому 15% від суми має внести сама громадська організація.

Пріоритетні завдання  конкурсу, що подаються, мають бути спрямовані на реалізацію наступних цілей та пріоритетних завдань: консолідація громадського руху, запровадження освітніх та менторських програм для навчання активістів та посадових осіб місцевого самоврядування, підвищення рівня правової, політичної культури щодо захисту прав та свобод громадян, популяризація механізмів участі, вшанування борців за незалежність України, популяризація державної символіки; утвердження національно-патріотичної ідеї, зміцнення духу патріотизму, розвиток волонтерського руху, утвердження міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у суспільстві.

Детальніше про конкурс, умови участі в ньому, а також бланк заяви учасника та аплікаційну форму можна знайти за посиланням https://kr-rada.gov.ua/konkurs-proktiv-igs/

Усі новини