Комунальний порядок - одна з головних складових життєдіяльності міста як у будні, так і у святкові дні

Середа, 5 січня 2022 12:37

На цьому сьогодні, 05 січня, під час апаратної наради наголосив Кропивницький міський голова Андрій Райкович. Минулого тижня комунальники проходили черговий іспит снігом, дощем і ожеледицею. Колапсу не допустили, наголосив очільник міста. Усі підрозділи працювали у штатному режимі.

- Але кожен подібний випадок, коли упродовж доби мете хуртовина, практично немає часових вікон, щоб техніка виїхала хоча б проміжково почистити магістралі, а другою хвилею - взятися за радіальні вулиці, такої змоги на цей раз не було. Так от саме такі ситуації необхідно детально аналізувати, вивчати, де у нас вузькі місця, - переконаний Андрій Райкович.

Проте головною проблемою для комунальних служб міста залишаються кинуті на узбіччях авто. Через них техніка не змогла якісно поприбирати всі дороги міста.

- Це проблема для наших комунальників. Проведіть засідання «круглого столу» з участю патрульної поліції, дорожників і встановіть додаткові обмежувальні знаки по місту. Кропивницький перезавантажений технікою. Узбіччя доріг – це не паркінг. Розганяйте техніку і прибирайте місто правильно. Вже наступний зимовий період треба закупити евакуатор і забирати покинуті машини на штрафмайданчики, - акцентував Андрій Райкович.

Не на сто відсотків впоралися комунальники з розчисткою тротуарів, пішоходних переходів, зупинок, дворових територій. Андрій Райкович зауважив, що отримав на це чимало нарікань від містян, бо загальний стан цих територій у святкові дні був далекий від ідеального.

- Недостатньо були почищені переходи, перехрестя. На зупинках слизько, не скрізь встигли вчасно посипати спуски-підйоми. Я розумію, що така погода трапляється кілька разів на сезон, але людей це мало цікавить. Порядок біля своїх приміщень повинні навести і власники бізнесу, - зауважив Андрій Райкович. - Тому моє завдання спецінспекції актуальне: штрафуйте власників торговельних точок, громадського харчування, офісних приміщень, усіх, хто орендує чи володіє цілими кварталами. Нехай виходять і прибирають, посипають, вичищають входи, периметри.

Також міський голова актуалізував свою вимогу - проаналізувати ринок сучасної роторної техніки і придбати кілька одиниць спецмашин, які мобільно, якісно управлятимуться, прибираючи тротуарні частини, площі, великі дворові території. Це питання доручив вирішити у поточному році.

Усі новини