“Коли театр став долею” для кропивницького актора Олексія Дорошева

П'ятниця, 19 травня 2023 11:42

У Кропивницькому, в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася творча зустріч з провідним майстром сцени Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького  Олексієм Дорошевим.

У рамках зустрічі науковці музею презентували виставку «Коли театр став долею», присвячену 60-річчю від дня народження Олексія Дорошева. В експозиції представлено світлини, афіші, буклети,  програми вистав: «97» за Миколою Кулішем; «По щучому велінню», «Серенада кохання», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» за Марком Кропивницьким; «Сорочинський ярмарок» за Миколою Гоголем та ін.

Спілкуючись студентами Кропивницького будівельного фахового коледжу, актор розповів про історію створення  театру, поділився своїм досвідом роботи на сцені, висловив думки з приводу того, яким повинен бути сучасний театр і відповів на  запитання.

Підтримала на заході Олексія Дорошева його дружина - заслужена артистка України Галина Романюк та студентки Кропивницького музичного фахового коледжу, у якому подружжя викладає акторську майстерність та культуру мовлення. Аліна Малікова виконала гуморески Павла Глазового, Валерія Нагорна прочитала поезію у прозі Василя Стефаника «Раненько чесала волосся», а Юлія Кислянська - уривок із «Сорочинського ярмарку» Остапа Вишні, Марина Маслюкова розповіла байку Павла Глазового «Вовк та лисиця».

Колектив музею подякував актору за багаторічну співпрацю і безкорисливу допомогу, висловив впевненість у збереженні і поглиблені партнерства, побажав творчих успіхів, чудових і бажаних ролей.

 

Довідково:

Народився  Олексій Дорошев у селищі Новий Світ Донецької області 17 березня  1963 року. У 1988 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого. Тридцять п’ять років тому, після закінчення вишу, пов’язав своє життя з театром імені Марка Кропивницького. На запрошення режисера Олега Натяжного він приїхав до нашого міста, щоб зіграти у виставі «Маруся Богуславка».

Олексій Іванович відомий любителям театру за численними ролями, серед яких: Лаврин та Кайдаш («Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким), Граф («Кохання у стилі бароко» за Я. Стельмахом), Радник («Снігова королева» Г.-Х. Андерсеном), Дуремар («Пригоди Буратіно» за О. Толстим), Синичка («Дебют провінціалки» за Д. Ленським), Дорн («П'ять пудів кохання» за п’єсою А. Чехова «Чайка») та ін.

За плечима талановитого актора – понад сто різнопланових ролей, робота як режисера над виставами «Квартет для двох», «Жіноча логіка», зйомки у серіалах «Синдром дракона» та «У минулого в боргу!». Деякий час він вів гурток акторської майстерності у дитячій театральній студії при школі мистецтв селища Нового.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21