"Книговир – 2023": у Кропивницькому відкрився книжковий фестиваль-ярмарок

П'ятниця, 22 вересня 2023 15:36

Сьогодні, 22 вересня, в середмісті Кропивницького  вирує книжковий фестиваль-ярмарок "Книговир – 2023". Включений до програми 53-го Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", книжковий форум розгорнув свої майданчики  у сквері біля пам'ятника «Наталка Полтавка».

Шанувальники книги мають сьогодні унікальну можливість придбати новинки літератури,  зустрітися з улюбленими письменниками і поетами, поцікавитися планами  видавців,  які приїхали з різних куточків України, познайомитися із асортиментом місцевих книгарень, підтримати Збройні сили, купуючи українську книгу.  

Учасників Книговиру привітала заступниця голови ОВА, депутатка Кропивницької міської ради  Катерина Колтунова.

- Книжковий фестиваль у Кропивницькому – чудове місце, де можна  потримати в руках щойно видану книгу, обмінятися враженнями і думками про прочитане, поспілкуватися з авторами,  дізнатися останні новини про найближчі плани українських видавництв, - відзначила у своєму вітальному слові Катерина Колтунова. -  Книга на  60 відсотків знижує стрес у того, хто читає – це надзвичайно важливий винахід людства. Хочеться, щоб молоде покоління  отримувало більше інформації  саме з книги, а не з електронних гаджетів.  Це додає неймовірних вражень і емоцій, наповнює душі почуттями. Дякуємо нашим українським захисникам, які сьогодні дають нам можливість побути з книгою, зарядитися її енергією, надихнутися на важливі справи.

Гостями Книговиру цього річ стали київські письменники, перекладачі і громадські діячі Сергій Пантюк і Іван Андрусяк.

Сергій Пантюк приїхав на зустріч із кропивницькими шанувальниками книги  безпосередньо із бойових позицій.

- Щира вдячність усім,  хто доклав зусилля, щоб свято книги у Кропивницькому стало можливим. Робота на цьому фронті сьогодні є не менш важливою, ніж на передовій. Російські агресори мають постійно бачити і розуміти, що українці- надзвичайно  потужна і сильна нація.  Ми творимо, любимо і пишаємося  власною літературою. Нас не налякають їхні  ракети  і нам зовсім  не потрібні їхні пушкіни – маємо  свою культуру, набагато кращу і сильнішу. І майбутнє точно за нами, а не за ними», – наголосив Сергій Пантюк.

Свято книги у Кропивницькому триватиме до 17.00. Тож, хто забарився -  ще є можливість завітати на вулицю Театральну, щоб зустрітися з Книгою.

Усі новини