Кіровоградщина серцем з містами Героїв

П'ятниця, 15 квітня 2022 18:58

Сьогодні, 15 квітня, в обласному центрі відбулася культурно-мистецька акція “Кіровоградщина серцем з вами” - на підтримку міст, які постраждали від вторгнення російської федерації на територію України.

У Міжнародний день культури та Всесвітній день мистецтва Кіровоградщина ділиться теплом своїх сердець. На площі Героїв Майдану розмістили мольберти зі світлинами зруйнованих міст — Херсона, Миколаєва, Харкова, Гостомеля, Києва, Чернігова, Бучі, Ірпеня, Охтирки, Маріуполя. На світлинах — життя цих міст до і після... Цей візуальний ряд супроводжувала музика у виконанні зведеного камерного оркестру студентів Кропивницького музичного фахового коледжу і камерного оркестру “Концертіно” Кіровоградської обласної філармонії.

Вперше за 50 днів війни на площі у середмісті Кропивницького звучала музика як символ великої підтримки і нездоланної сили мистецтва проти жахіть війни. Музика із серця Кіровоградщини — до сердець розтерзаних і розбомблених міст-героїв.

До мистецької акції долучилися кропивничани і жителі зруйнованих міст, які вимушено переїхали до Кропивницького і знайшли тут другу домівку, слухали музику і дивилися світлини представники галузі культури і органів влади. Участь в акції взяли голова Кіровоградської ОДА/ОВА Андрій Райкович і заступник Кропивницького міського голови Олександр Мосін.

Сумна й урочисто піднесена музика відомих композиторів не залишила байдужими нікого, хто бачив світлини зранених, але живих українських міст.

- В Україні війна. Коли сирени гудуть і гради стріляють, кажуть, що музи мовчать. Але на нашій площі Героїв Майдану, вперше за 50 днів війни, звучить музика. На честь 10 нескорених українських міст Героїв. Наша головна місія – підтримати їх. Кіровоградщина - серцем з ними. Ми обов’язково відбудуємо нашу країну і житимемо у вільній, незалежній, європейській країні! - зазначив Андрій Райкович.

Усі новини