Катерина Струк: місце проживання новонародженої дитина має бути зареєстроване впродовж трьох місяців від отримання свідоцтва про народження

Понеділок, 7 серпня 2017 11:40

На вимогу чинного законодавства України, відділ реєстрації місця проживання особи виконує повноваження, делеговані державою виконавчим органам міських рад.

За інформацією начальника відділу Катерини Струк, у міській раді Кропивницького мешканці міста мають можливість отримати наступні адміністративні послуги:

  • Реєстрація місця проживання фізичних осіб та малолітніх дітей;
  • Зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;
  • Видача довідки про реєстрацію місця проживання;
  • Внесення змін  до ПГУ при перейменуванні вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно зі статтею 11-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»  за реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративних збір, відзначила Катерина Струк.

Такий збір складає:

у разі звернення особи протягом встановленого  Законом строку – у розмірі 13,60 грн. за кожну особу;

у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку – 40,80 грн. за кожну особу.

     До відділу реєстрації місця проживання особи з питань реєстрації місця проживання та реєстрації місця проживання малолітніх дітей за І півріччя 2017 року звернулося 5059 осіб.

Частиною першою ст. 6 Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» встановлено,  що  батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Таким чином, всі діти повинні бути зареєстровані за місцем проживання батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає.

Новації в законодавстві України передбачають можливість зареєструвати місце проживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема: згідно з частиною шостою статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» (далі - Закон) за бажанням батьків чи одного з них для реєстрації місця проживання дитини документи, визначені Законом, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

На сьогодні вже налагоджено співпрацю з 3 органами державної реєстрації актів цивільного стану.

 

Усі новини