Із нового навчального року у Кропивницькому запрацює сучасний міжшкільний ресурсний центр трудового навчання

Четвер, 27 травня 2021 09:48

Із початку нового навчального року в обласному центрі розпочне роботу новий міжшкільний ресурсний центр на базі НВО «Мрія». Кропивницький міський голова Андрій Райкович проінспектував роботи з  підготовка до його відкриття.

Центр презентувала очільниця управління освіти міської ради Лариса Костенко. Вона пояснила – МРЦ стане першим в місті зонованим кабінетом трудового навчання. В приміщенні працюватимуть одразу кілька  майстерень: швейна, слюсарно - столярна, кулінарна лабораторія та кабінет ІТ-технологій з 3D принтером. Всі ці майстерні вже оснастили сучасним обладнанням.

- За аналогією з методикою  викладання предмету «Захист України» ми хочемо створити перший в місті Кропивницькому міжшкільний ресурсний центр для трудового навчання школярів, - поінформувала Лариса Костенко. – У сорока школах міста кабінети трудового навчання є, але обладнання там застаріле. На сьогодні обладнати сучасною технікою одночасно всі школи нереально. Тому ми ініціювали саме такий проєкт, щоб діти мали рівний доступ до освіти.

Спеціалісти управління освіти вже готують проєкт рішення на сесію міської ради про створення МРЦ. На роботу сюди відберуть найкращих представників своєї професії, наголосила Лариса Костенко. Навчатимуться ж в МРЦ учні 7-х – 9-х класів з восьми шкіл міста, а це понад дві тисячі учнів. На навчання приходитимуть один раз в місяць на чотири години.

- Запас необхідних матеріалів плануємо поповнювати за рахунок власних коштів, - пояснила Лариса Костенко. – Наприклад, якщо дівчатка щось шитимуть в майстерні, треба, щоб тканина для роботи у них всіх була однакова, тоді викладачу краще видно творчий підхід дитини. І діти не переживатимуть, що в когось тканина краща, а  в когось гірша.

В управлінні освіти сподіваються, що навчання в МРЦ не лише дасть дітям нові знання та навички, а й допоможе визначитись з майбутньою професією.

- Такі міжшкільні навчальні центри дуже важливі, бо  на виході із школи дитина буде вже профорієнтована. Матеріально – технічну базу ще докомплектуємо, але вцілому проєкт дуже потрібний і за такими МРЦ – майбутнє, - переконаний Андрій Райкович.

Планується, що перші уроки в МРЦ розпочнуться вже з першого вересня.

Усі новини