Із міського бюджету виділено 852 тисячі гривень на допомогу постраждалим від вибуху газу кропивничанам

Четвер, 10 лютого 2022 16:01

Мешканці пошкодженого вибухом газу багатоповерхового житлового будинку по вулиці Космонавта Попова, 24 у Кропивницькому, які змушені тимчасово відселитися для проведення аварійно – відновлювальних і ремонтних робіт  у своїх квартирах, отримають з міського бюджету матеріальну допомогу на відшкодування вартості оренди тимчасового житла.

Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Кропивницької міської ради на своєму позачерговому засіданні сьогодні, 10 лютого.

- Людям звичайно зручніше буде жити в орендованих квартирах, ніж у готелі, - відзначив міський голова Андрій Райкович. – У них буде більше можливостей організувати власний побут і, що суттєво, це буде коштувати дешевше: вартість перебування однієї особи в готельному номері з харчуванням  складає більше 700 гривень на добу. Вартість місячної оренди двокімнатної квартири – чотири тисячі гривень.  Варто також розуміти, що початково ми планували тимчасово відселити мешканців близько 40 квартир. Експерти ж виявили ушкодження в будівельних конструкціях 71 помешкання – це означає, що у цих квартирах не можна проживати до їх повного відновлення.

З гідно із прийнятим рішенням, департаменту соціальної політики міської ради з резервного фонду міського бюджету будуть виділені на безповоротній основі кошти у сумі 852 тисячі гривень  для надання допомоги громадянам на оренду та найм житла для тимчасового проживання терміном до трьох місяців.

Департамент соціальної політики має забезпечити використання виділених коштів за цільовим призначенням та подати необхідну звітність.

Одночасно, міський голова закликав кропивничан долучитися до збору коштів на підтримку постраждалих мешканців через благодійний фонд «Відкрита Україна», який вже оголосив про початок доброчинної акції.

Усі новини