Ірина Панченко: COVID-19 стає агресивнішим, а зупинити пандемію може лише колективне дотримання карантинних вимог

П'ятниця, 2 квітня 2021 12:49

Ситуація із поширенням пандемії залишається складною: в Україні встановлено два нових антирекорди за кількістю захворювань на коронавірусну інфекцію та реєстрацією смертельних випадків від ускладнень  COVID-19.

Станом на сьогодні, 02 квітня, у головній антиковідній базі - Центральній міській лікарні Кропивницького, яка має 225 ліжкомісць, на госпіталізації перебувають 130 пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусна інфекція. Ще близько 20 осіб мають підозру на COVID-19. Про це повідомила головний інфекціоніст ЦМЛ Ірина Панченко під час  брифінгу у міській раді.

За її словами, у місті, як загалом по Україні, спостерігається тенденція до збільшення кількості важкохворих людей. Хвороба стала агресивнішою, вік пацієнтів помолодшав, збільшилась кількості важких хворих, які потребують цілодобової кисневої підтримки.

- Все що ви бачите, чуєте по телебаченню, на жаль, не фейки! Медичні працівники працюють на межі свої можливостей. Бережіть себе, щоб ми могли максимально якісно надавати медичну допомогу, - наголосила Ірина Панченко.

У нещодавно відкритому відділенні легеневої терапії ЦМЛ ефективно працює нове якісне обладнання: шість апаратів ШВЛ експертного класу. Завдяки цим приладам медики можуть результативно проводити кисневу підтримку та терапію важких хворих. Наразі троє пацієнтів лікарні підключені до апаратів вентиляції легень.

- Підкреслю, із шести апаратів, які знаходяться у новому відділенні легеневої терапії лише три вільні! Кисню наразі вистачає. Бережіть себе! Понад шістдесят відсотків пацієнтів лікарні потребують цілодобової кисневої підтримки, - звернула увагу головний інфекціоніст.

Ірина Панченко також нагадала мешканцям міста про необхідність неухильного дотримання засобів захисту: це обов’язкове правильне носіння маски,  обробка рук, використання дезінфекторів, соціальна дистанція, мінімізація відвідувань місць загального скупчення людей, дезінфекція поверхонь.

За її інформацією, станом на 01 квітня по Кропивницькому вакцину Covishield отримали 2352 особи. Через три місяці цим громадянам необхідно пройти ревакцинацію. Для всіх, хто вакцинувався перший раз, у місті передбачено друга доза вакцини, яка є обов’язковою. Лікарі ЦМЛ, які за показниками підлягали вакцинації, її пройшли.

Наразі в Центральній міській лікарні госпіталізованих дітей немає, троє медичних працівники знаходяться на стаціонарному лікуванні. Терапевтичне відділення ЦМЛ заповнене, звернула увагу Ірина Панченко. У разі серйозних супутніх хвороб, тяжкого перебігу коронавірусної хвороби пацієнт переводиться до Кіровоградської обласної лікарні.

За призначенням тестувань на COVID-19 головний інфекціоніст порадила звертатися, до лікаря.

- Госпіталізація до коронавірусного відділення та верифікація діагнозу відбувається лише за ПЛР тестом. - наголосила Ірина Панченко.

Усі новини