Інформатизація – пріоритет у підвищенні ефективності діяльності виконавчих органів міської ради Кропивницького
Пріоритетним напрямком на 2019-2021 роки для міської ради Кропивницького було і залишається активне впровадження систем інформатизації, що забезпечить ефективніше виконання своїх функцій органами місцевого самоврядування.
Це відзначила керуюча справами виконавчого комітету міської ради Кропивницького Альвіна Бондаренко під час свого щорічного звіту за результатами виконання бюджетних програм у 2019 році.
Розвиток систем інформатизації у міській раді планується здійснити за рахунок оптимізації інформаційних потоків та стандартів документів на місцевому рівні, забезпечення оперативності та достовірності даних, необхідних для обґрунтування та прийняття рішень на основі відкритих даних, забезпечення робочих місць користувачів антивірусним програмним забезпеченням, налаштуванням механізмів безпеки операційної системи, інтероперабельністю з Єдиними державними реєстрами, сучасним комп’ютерним обладнанням, застосування сучасних програмно-технічних засобів на кожному етапі обробки інформації, впровадження корпоративної IP-телефонії в приміщенні міської ради, створення систем управління базами даних реєстрів та сховища архівних документів в електронній формі і, нарешті, оприлюднення та регулярного оновлення наборів даних у формі відкритих даних, відповідно до суспільного інтересу, кращих світових практик, встановлених вимог щодо якості даних і відкритості та прозорості діяльності.
- Головною метою розробки відповідної галузевої програми є створення оптимальних умов для задоволення інформаційних потреб виконавчих органів міської ради, організацій, підприємств і громадян на основі формування й використання інформаційних ресурсів і сучасних інформаційних технологій, - підкреслила Альвіна Бондаренко. - Фінансування програми здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету, в межах наявного фінансового ресурсу.
Рішенням міської затверджено бюджет Програми розвитку місцевого електронного урядування на 2019-2021 роки” у сумі 2, 053 мільйона гривень, з яких фактично використано минулого року 1,852 мільйона гривень, що становить 90 %.
За інформацією начальника відділу комп’ютерного забезпечення Оксани Бабаєвої, касові видатки у 2019 році по загальному фонду становлять 829,6 тисяч гривень (88% від розрахунку кошториса) та по спеціальному фонду – 1, 022 мільйона гривень (92%).