Хроніка поступу медицини Кропивницького: стаціонар №1 ЦМЛ перетворюється на сучасний заклад охорони здоров'я

Четвер, 1 серпня 2019 16:43

Розбудова медичної галузі Кропивницького постійно перебуває в центрі уваги міської влади. За останні роки в обласному центрі капітально відремонтовано та введено в дію низку сучасних закладів охорони здоров’я: гемодіалізне відділення, центр судинних захворювань, перинатальне відділення для виходжування недоношених новонароджених у пологовому будинку №1 та дитяче інфекційне відділення стаціонару №1 центральної міської лікарні.

Інфекційне відділення  ремонтували в дві черги: частину приміщення здали в експлуатацію у 21016-му році, решту – торік. Сьогодні, розповіла головна медична сестра ЦМЛ Наталя Заболотна, у відділенні комфортно і медичному персоналу і пацієнтам.

- В нашому відділенні тепер скрізь зручні палати, кожна з них має власний авторський інтер’єр, бо розмальована вихованцями дитячої художньої школи. Тут світло і затишно для діточок та їхніх батьків, – зазначила медик. – У кожній палаті сучасні, зручні ліжка. Звісно, ніхто й ніколи не хоче потрапляти в лікарню, але вже якщо й потрапив до нас, видужувати тут комфортно.

Те, що у відділенні зручно і затишно, підтверджують і пацієнти. Наталя – мама двох дівчаток. Перший раз потрапила на лікування з дитиною п’ять років тому. Вдруге лікуються зараз. Умови перебування в медичному закладі, розповіла жінка, кардинально змінились.

- Ми коли перший раз лікувались, на голову нам в прямому сенсі сипалась штукатурка, - розповіла кропивничанка. – Тут таргани пішки ходили. Чесно, як потрапила сюди перший раз, плакала. Тут дитина хвора, а тут як озирнешся, розпач бере. Коли потрапили сюди вдруге, я була в приємному шоці. Правда.  Тут стало так світло, затишно. Приємно, що зробили такі ремонти, наче в Європі.

А сім місяців тому стаціонар №1 отримав ще й оновлене рентгенологічне відділення. Воно розташоване у корпусі лікарні, який є архітектурною пам’яткою, тому ремонт будівлі потребував погоджень з державними установами. Через це будівельні роботи затягнулись на два роки. Але результат перевершив сподівання. Тепер тут по-справжньому сучасні, комфортні умови надання медичних послуг.

- Оновлення рентгенологічного відділення ми чекали досить довго, адже старе обладнання прослужило років п’ятдесят і повністю вичерпало свій ресурс, – наголосив головний лікар ЦМЛ Олександр Артюх. – З ініціативи Андрія Райковича для придбання сучасного цифрового рентген-апарата та на капітальний ремонт корпусу рентгенологічного відділення з міського бюджету виділено 6,5 мільйона гривень. При виборі обладнання ми наполягли на тому, що нам потрібен рентген-апарат на три робочих місця. Наша лікарня досить велика. Обслуговуються у нас мешканці не лише Кропивницького, а й області, тому для нас скопія як метод рентгенологічного обстеження досить важлива. Спочатку ми думали обладнати і реконструювати лише рентген-кабінет, але міський голова наполіг на тому, щоб відремонтували весь корпус.

Досвідчений лікар-рентгенолог Ольга Роговцева, яка відпрацювала у старому рентген-кабінеті 35 років, зазначає, що і пацієнти, і лікарі задоволені умовами, в яких доводиться лікуватися і працювати.

- Нам довго обіцяли, що зроблять ремонт у цьому відділенні, – розповіла Ольга Роговцева. – Ви можете подивитись на фото, в яких страшних умовах ми працювали. Тепер це абсолютно інше приміщення – світле, зручне, комфортне. Такі умови праці, новітнє обладнання дозволять нам точніше ставити діагноз, а нашим пацієнтам – успішно лікуватись.

А вже незабаром стаціонар №1 матиме ще одну відремонтовану споруду – приймальне відділення лікарні.

Усі новини